HaberlerEskişehir Haberleriİnönü'de öğrencilerin ağaç dikme etkinliği

İnönü'de öğrencilerin ağaç dikme etkinliği - Eskişehir Haberleri

Eskişehir'in İnönü ilçesinde 18 Mart Çanakkale Şehitleri ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Vehbi Koç Ortaokulu ve İnönü İmam Hatip Ortaokulu (İHO) öğrencileri ağaç dikme etkinliği gerçekleştirildi.

İnönü'de öğrencilerin ağaç dikme etkinliği

Vehbi Koç Ortaokulu bahçesindeki ağaçsız alanda çam ve selvi fidanlarından oluşan 18 ağacın dikilmesi için düzenlenen program, Kur'an-ı Kerim'in okunması ve şehitlere dualar edilmesi ile başladı. Ardından İnönü İHO öğrencilerinde Nahide Sevinç, şehitler için yazdığı mektubu okudu. Daha sonra fidan dikimine geçildi. İlk fidanı İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt dikti ve şehitlerin isimlerinin yazıldığı künyeler fidanlara asıldı. Tören sonrası Başkan Bozkurt, geliri okula kalan ve okul öğrencileri tarafından hazırlanan el işi takılarını alarak öğrencilere hediye etti.
Diğer yandan İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Büyük, İnönü Orman İşletme Şefi Ömer Oğlakkaya, İlçe Müftüsü Şenol Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kırıkçı, Vehbi Koç Ortaokulu Müdürü E. Sezin Yılmaz Satıcı, İnönü İHO Müdürü Yusuf Gül, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İnönü’de öğrencilerin ağaç dikme etkinliği

SIRADAKİ HABER
}