HaberlerSakarya HaberleriBüyükşehir Bisiklet Takımı'ndan 3 madalyalı kupa

Büyükşehir Bisiklet Takımı'ndan 3 madalyalı kupa - Sakarya Haberleri

Manavgat Maraton Kupası'na katılan Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı sporcuları 2 birincilik ve bir de ikincilik elde ederek 3 madalya kazandılar.

Büyükşehir Bisiklet Takımı'ndan 3 madalyalı kupa

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı sporcuları, Manavgat Maraton Kupası'na katıldı. Gençler kategorisinde yarışan Halil İbrahim Doğan ve Okan Aydoğan 30 kilometrelik ilk parkurun tamamını önde giderek 1'incilik ve 2'ncilik ödülünü almaya hak kazandılar. Halil İbrahim Doğan 1'ncilik derecesi elde ederken Okan Aydoğan 2'ncilik derecesini elde etti. Master kategoride mücadele eden Nevzat Kıral 1 saat 35 dakikalık derecesiyle yarışmayı 1'inci sırada tamamlayarak takımına maraton kupasındaki 3'üncü madalyasını kazandırmayı başardı.
Yarışma sonunda 1'incilik kürsüsünde yer alan Halil İbrahim Doğan, 'Bizim için çok önemli bir yarışmaydı. İlimizde 2020 yılında Dünya Şampiyonası yapılacak. Biz de bu şampiyonaya en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Bundan dolayı başlangıçtan itibaren atak bir yarışma sergileyerek rakiplerimize büyük bir fark attık. Bana destek olan ailem, kulübüm, sponsorlarıma ve antrenörüme çok şey borçluyum. Hepsine sonsuz teşekkürler' dedi.
Okan Aydoğan ise, 'Taktik olarak antrenörümüz başlangıçtan itibaren atak bir yarışma sergilememizi istedi ve biz de işimizi en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Bugün takımımım adına kürsüde yer almanın mutluluğunu yaşıyorum. İnşallah uluslararası alanda da ülkemizi hak ettiği yere çıkartacağız' diye konuştu.

Büyükşehir Bisiklet Takımı’ndan 3 madalyalı kupa

SIRADAKİ HABER
}