HaberlerTrabzon HaberleriTrabzon'da okur yazar seferberliği devam ediyor

Trabzon'da okur yazar seferberliği devam ediyor - Trabzon Haberleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde başlatılan 'Okur-Yazarlık Seferberliği' Trabzon'da da yoğun bir şekilde yürütülüyor.

Trabzon'da okur yazar seferberliği devam ediyor

Vali Yücel Yavuz, Ortahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 'Okur-Yazarlık Seferberliği kapsamında açılan kursları ziyaret ederek kurslara katılan kadınlarla sohbet etti. Yavuz , 'Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde ülkemiz genelinde 'Okuma-Yazma Seferberliği' başlatılmıştır. Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımız I. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak olan II. Kademe Yetişkin Okuma Yazma Kurslarına yönlendirilmesi amaçlanmaktadır. Okuma-Yazma bilmeyen vatandaşlarımız İlçemiz Halk Eğitim Müdürlüğüne başvurup kayıtlarını yaptırıyorlar. Proje ilimizde çok güzel bir şekilde yürütülüyor. Kursiyerlerimize başarılar diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum' dedi.
Sınıfları gezen Vali Yavuz işleyişle ilgili yetkililerden bilgi aldı, Kursiyerlerle sohbet edip onlara başarılar diledi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde, kaymakamlıklar, büyükşehir, ilçe belediyeleri, okullar, Kur'an kursları ve muhtarlıkların işbirliğinde açılan kurslara okur-yazar olmayan vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Trabzon’da okur yazar seferberliği devam ediyor

SIRADAKİ HABER
}