HaberlerGaziantep HaberleriFadıloğlu yapımı tamamlanan ticaret merkezini inceledi

Fadıloğlu yapımı tamamlanan ticaret merkezini inceledi - Gaziantep Haberleri

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Seyrantepe Mahallesinde yapımı tamamlanan ticaret merkezinde incelemelerde bulundu.

Fadıloğlu yapımı tamamlanan ticaret merkezini inceledi

İmar düzenlemesiyle binaların altına dükkan, işyeri koymayı yasaklayan Şehitkamil Belediyesi, yaptığı ticaret merkezleriyle vatandaşın ihtiyacını karşılayacağı nitelikli alanlar oluşturmayı hedefliyor. Son örneğini Seyrantepe Mahallesinde gerçekleştiren Belediye yerleşim yoğunluğuna bağlı olarak ortaya çıkan alışveriş ihtiyacının karşılanması adına yapımını başlattığı ticaret merkezini tamamladı. İhalenin 5 Nisan Perşembe günü saat 09.30 ile 16.30 saatleri arasında yapılacağını belirten Fadıloğlu, yapılacak ihalenin hayırlara vesile olmasını temenni etti. Fadiloğlu, Ticaret Merkezinde yapımı tamamlanan 1 adet pide fırını, 1 adet somun fırını ve 35 adet dükkanın satışının ihale yoluyla olacağını aktardı. İhale yoluyla satışı yapılacak dükkanlarla ilgili son başvurunun 4 Nisan Çarşamba günü saat 12.00'a kadar olduğu ve başvuruların da Şehitkamil Belediyesi ihale servisinde yapılabileceği ifade etti.

'Vatandaşın ihtiyacını karşılamak belediyenin asli görevidir'
Amaçlarının vatandaşın talebini karşılamak olduğuna vurgu yapan Fadıloğlu, 'Seyrantepe'de bildiği üzere özellikle Karşıyaka kentsel dönüşümde konutlarını kamulaştırdığımız vatandaşlarımıza TOKİ ile işbirliği çerçevesinde bin 800'e yakın daire yaptık ve vatandaşlarımız yaklaşık 2 yıldır burada ikamet ediyor. Fakat Seyrantepe Mahallemiz hızla gelişen ve büyüyen bir mahallemiz olduğu için mevcut alışveriş yerleri buranın ihtiyacını karşılayamaz duruma geldi. Bu bölgede yaşayan insanlarımızın fırın, berber, market, kasap, kırtasiye ve daha birçok konuda ihtiyacı vardı. Bu ihtiyaçları karşılamak adına vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrultusunda burada 3 katlı bir ticari ünite merkezi inşa ettik. 4 Nisan son başvuru tarihi, 5 Nisan günü ise buranın ihalesi gerçekleştirilecek. Bu ihalede asıl amacımız, vatandaşlarımızın burada ihtiyaçlarını gidermek, belediyemizin de harcamış olduğu paraları tekrardan bütçesine kazandırmak. Bizim burada özel sektörle herhangi bir rekabetimiz yoktur. Bu bölge geçmiş dönemde TOKİ tarafından planlandığı için şahsa ait mülk ve ticari üniteler yoktur. Fakat vatandaşın ihtiyacını karşılamak belediyenin asli görevidir. Bu planlama neticesinde burayı en kısa sürede milletimizin hizmetine sunmuş olacağız. Şu anda inşaat aşaması bitti. Satışlar gerçekleştirildikten sonra milletimiz, buradan en iyi şekilde hizmetini almaya başlayacak. Şimdiden bu tesisimizin hem esnafımıza hem de vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum' diye konuştu.

Fadıloğlu yapımı tamamlanan ticaret merkezini inceledi

SIRADAKİ HABER
}