HaberlerSamsun HaberleriSamsun TSO'da seçim heyecanı...

Samsun TSO'da seçim heyecanı... - Samsun Haberleri

Samsun TSO'da Organ Yenileme Seçimleri dün gerçekleştirildi. Seçimlerde Salih Zeki Murzioğlu'nun destek verdiği listeler firesiz meclis üyesi olma hakkını kazandı. Meclise seçilen Başkan Salih Zeki Murzioğlu, adaylığını da açıkladı.

Samsun TSO'da seçim heyecanı...

Samsun TSO'da Organ Yenileme Seçimleri dün gerçekleştirildi. Meslek Komitesi asil 207 üye ile 85 kişiden oluşan meclis, oda üyelerinin oylarıyla belirlendi. Seçilen üyeler, 7 Nisan'da yapılacak seçimde; STSO Yönetim Kurulu Başkanı, yönetim kurulu üyeleri, disiplin kurulu üyeleri, denetim kurulu üyeleri ve TOBB delegelerini belirleyecek.

ADAYIM HALUK AKYÜZ

Seçimin demokratik bir ortamda ve yoğun katılımla gerçekleştiğini ifade edenSamsun TSO Yönetim Kurulu BaşkanıSalih Zeki Murzioğlu, "Seçimler 37 meslek grubunda, demokratik olarak ve yoğun bir katılımla gerçekleşti. 37 sandıktan 11'inde rakipler vardı. Tüm sandıklar benim lehime sonuçlandı. Bugüne kadar başkanlığımı açıklamamıştım, ama şimdi meclis oluştu ve ben de meclise girdim. Basın aracılığıyla odamızın yeni dönemi için başkanlığımı açıklıyorum. Meclis başkan adayım da Haluk Akyüz'dür. Yönetim Kurulu ise daha sonra seçilen arkadaşlar arasından belirlenecektir. Bana teveccüh gösterip sandıklardan tulum çıkmamı sağlayan Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine teşekkür ediyorum. Demek ki bu odada 9 yılda iyi şeyler yapmışım ki, tekrar bana teveccüh gösterdiler" diye konuştu.

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU

Süreç hakkında bilgi veren Salih Zeki Murzioğlu, "Bugün 85 kişilik meclis belirlendi. Bu 85 kişi arasından 1 başkan, 10 yönetim kurulu üyesi, 1 meclis başkanı, 2 meclis başkan yardımcısı, 1 meclis katibi seçilecek. TOBB delegeleri seçilecek. Bütçe hesap komisyonu, mevzuat komisyonu seçilecek. Bunun yanı sıra, TOBB talimatıyla ilk kez oluşturulacak Yüksek İstişare Kurulu'nu kuracağız. Bunun içerisinde meclis üyeleri olduğu gibi, meclise girememiş, ehil insanlık yapan veya sektörlerinde başarılı olan kişiler de olacak. Bu kurul yönetim kurulunun iki katını geçmeyecek. Kurulun başkanı ise oda yönetim kurulu başkanı olacak" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}