Haberler Bakan Elvan Samsun'da

Bakan Elvan Samsun'da

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, OKA ve Samsun Valiliği'nin ev sahipliğini yapacağı ve 2019-2023 yıllarını kapsayacak olan 11. Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında gerçekleşecek toplantı için bugün Samsun'da olacak.

 Bakan Elvan Samsun'da

Türkiye çapında 11. Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında 7 coğrafi bölge toplantısının 5.'si Samsun’da gerçekleştirilecek. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ve Samsun Valiliği'nin ev sahipliğini yapacağı ve 2019-2023 yıllarını kapsayacak olan 11. Kalkınma Planı Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan'ın katılımıyla bugün Samsun'da gerçekleşecek. Samsun Sheraton Otel'de sabah 09:30'da başlayacak olan toplantı gün boyu sürecek.

ON ALTI İLİ KAPSIYOR

Plan hazırlıkları kapsamında bu zamana kadar yerel paydaşların, kadınların, gençlerin ve doğrudan vatandaşların katılımıyla 81 ilde çalıştaylar düzenlendi. Yaklaşık 12 bin kişinin katılım sağladığı çalıştaylarda önemli bilgiler elde edildi. 11. Kalkınma Planı Karadeniz Bölgesi İstişare Toplantısı’na ise, Karadeniz Bölgesi’ndeki TR81 (Bartın, Zonguldak, Karabük), TR82 (Sinop, Kastamonu, Çankırı), TR83 (Samsun, Çorum, Amasya, Tokat) ve TR90 (Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Artvin) bölgelerinden oluşan toplam on altı ilin valileri, rektörleri, belediye başkanları ile ticaret, sanayi, ziraat ve esnaf sanatkâr odası başkanlarının katılması bekleniyor.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}