HaberlerArtvin HaberleriGazeteci-Yazar Mehmet Uluğtürkan genç okuyucularıyla buluştu

Gazeteci-Yazar Mehmet Uluğtürkan genç okuyucularıyla buluştu - Artvin Haberleri

'Okur-Yazar Buluşması' kapsamında 'Madalyasız' romanın yazarı Gazeteci-Yazar Mehmet Uluğtürkan genç okuyucularıyla buluştu.

Gazeteci-Yazar Mehmet Uluğtürkan genç okuyucularıyla buluştu

Artvin Valiliği ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Okur- Yazar Buluşması' kapsamında 'Madalyasız' 120 Kahraman 40 Yıllık Söz' adlı romanın yazarı, Gazeteci-Yazar Mehmet Uluğtürkan, Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi.
Artvin Kazım Karabekir Anadolu Lisesi'nde gerçekleşen 'Okur-Yazar Buluşması' programına katılan Gazeteci-Yazar Mehmet Uluğtürkan, Öğrencilerle kitap üzerine sohbetler edip, sorularını yanıtladı. Uluğtürkan, öğrencilere günlük tutup yazmaları konusunda tavsiyede bulunurken 'sadece okumak yetmez yazmakta gerekir' dedi. Uluğtürkan, 'Hiçbir şeye ön yargılı olmayın, hayata bakışınız fotoğraf gibi olmaya bilir onun için hayata dokunacağız, içerisinde olacağız, ön yargılı olmayacağız ve en önemlisi yazacağız. Bunlar başarıyı getirir diye düşünüyorum' diye konuştu.
Romanı yazarken en etkilendiği konuyu anlatan Uluğtürkan, Kahramanmaraş'ın kurtuluş mücadelesinde 120 askerle destek olan 'Madalyasız' Romanın kahramanı Yeniçeri Mehmet Ağa, daha önce şehit vermemiş evlere giderek topladığı askerlere şu cümleyi kullanmış, 'Ölürsek Cennet Bizim, Kalırsak bu güzel Vatan bizim' bu cümle sizin içine anlamlı değil mi' dedi.
'Milli mücadele ruhunu ülkemizdeki bütün illeri dolaşarak bu roman aracılığıyla öğrencilere aşılamak istiyorum' diyen Uluğtürkan programın sonunda öğrencilerle selfi çekinerek öğrencilerin kitabını imzaladı.
Programa, Gazeteci- Yazar Mehmet Uluğtürkan, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, Doğan Kitap Eğitim Yayınları Direktörü Erdal Karakaya, öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Gazeteci-Yazar Mehmet Uluğtürkan genç okuyucularıyla buluştu gazeteci-yazar   mehmet   uluğtürkan   okuyucularıyla   buluştu   artvin haberleri  artvin haberleri

EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti Samsun milletvekili adayları belli oldu

1 AK Parti Samsun milletvekili adayları belli oldu

Samsun'da şok intihar! 12 yaşındaki çocuk...

2 Samsun'da şok intihar! 12 yaşındaki çocuk...

CHP'de Samsun milletvekili adayları belirlendi

3 CHP'de Samsun milletvekili adayları belirlendi

İşte İYİ Parti Samsun milletvekili adayları

4 İşte İYİ Parti Samsun milletvekili adayları

İşte AK Parti milletvekili aday listesi

5 İşte AK Parti milletvekili aday listesi

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

6 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

Onlar güldü, biz üzüldük

7 Onlar güldü, biz üzüldük

Samsun'da 10 gün önce ölen yaşlı adamın cenazesini alan olmadı

8 Samsun'da 10 gün önce ölen yaşlı adamın cenazesini alan olmadı

Samsunspor'da sıra onlara gelecek...

9 Samsunspor'da sıra onlara gelecek...

CHP'nin milletvekili aday listesi belli oldu

10 CHP'nin milletvekili aday listesi belli oldu


SIRADAKİ HABER
}