HaberlerAnkara HaberleriAtılım'da 7. 'Bir Kitap Bir Konu' etkinliği

Atılım'da 7. 'Bir Kitap Bir Konu' etkinliği - Ankara Haberleri

Atılım Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Modern Diller Bölümü (MDB) öğretim görevlileri ve öğrencileri, 'Bir Kitap Bir Konu' okuma etkinliklerinin 7'ncisini gerçekleştirdi.

Atılım'da 7. 'Bir Kitap Bir Konu' etkinliği

Üniversitede ortak okuma kültürü ve keyfini geliştirmek, kurumsal aitlik duygusunu pekiştirmek, paylaşım ve tartışma ortamı oluşturmak amacıyla Yabancı Diller Yüksekokulu Modern Diller Bölümü Başkanı Feride Güven tarafından Kütüphaneler Haftası kapsamında 28 Mart'ta tüm yurt genelinde olduğu gibi 12.00-13.00 saatleri arasında okuma etkinliği düzenlendi. Her yıl katılımcılarla birlikte okunmak üzere seçilen bir kitap üzerinden yapılan etkinlik, bu yıl Ashley Wence'in 'A Quest For A Fantastic Future' adlı eserinden alınan bir bölüm ile gerçekleştirildi. Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencileri Andaç Akpulat ve Durak Can Akyıldız tarafından 15 dakika süresince yapılan ortak okumanın ardından öğrenciler kitabın tümünü okumaya yönlendirildi.
Okuma Kültürü Derneği temsilcilerinin de katıldığı etkinlikte dernek, öğrencilere okuma temalı kitap ayraçları ve rozetler takdim ederek etkinliğe destek verdi. Öğrenciler tarafından kitaba ve geleceği düşlemek konusuna ilişkin yazılacak yazılar, Modern Diller Bölümü tarafından değerlendirilerek ödüllendirilecek.

Atılım’da 7. “Bir Kitap Bir Konu” etkinliği

SIRADAKİ HABER
}