HaberlerEskişehir HaberleriMihalıççıklılar Mehter Takımı kuruyor

Mihalıççıklılar Mehter Takımı kuruyor - Eskişehir Haberleri

Eskişehir'de kurulu Malıç Gençlik ve Diriliş Derneği (MAGDER), şehrin en büyük mehter takımlarından birini kurmak için çalışmalara başladı.

Mihalıççıklılar Mehter Takımı kuruyor

Mehter takımının 60'a yakın kişiden oluşmasını hedefleyen dernek yetkilileri, bu konuda diğer mehter takımları ile de irtibata geçerek istişarelerde bulunuyor. Mihalıççıklı gençleri de proje kapsamında değerlendirmek isteyen yetkililer, konuyla ilgili internet üzerinden çeşitli duyurularla dernek üyelerine bilgilendirmelerde bulunuyor.
MAGDER Başkan Yardımcısı Ferdi Özcan, mümkün olan en kısa sürede mehter takımını kurmayı hedeflediklerini dile getirerek '2-3 gün önce böyle bir niyetimiz olduğu sitemizden duyurduk. 10-15 kişi katılma taleplerini hemen ilettiler. Mehter, bizim için çok önemli bir değer. Onun sesi bile tüylerimizi diken diken ediyor. Tarihimizin en önemli parçalarından biri. Mehter takımının oluşumunda ilçemizin gençlerini de proje kapsamında değerlendirmeyi çok istiyoruz. Hedefimiz en kısa sürede mehter takımımızı aktif hale getirmek. Özel günler için kullanmayı arzu ettiğimiz bir şey aslında. Ancak bu sadece bununla kısıtlı değil. Mihalıççıklı hemşehrilerimizin düğünlerinde, bireysel olarak özel günlerinde de kullanmayı arzu ettiğimiz bir proje bu. Tabii, henüz planlama aşamasındayız. İşin çok başındayız. Daha önceden bu konuda tecrübesi olan, deneyim sahibi dostlarımızı aramızda görmek istiyoruz. Bizimle irtibata geçerlerse çok seviniriz. Bu oluşumda kendilerini de aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyarız' dedi.

SIRADAKİ HABER
}