HaberlerŞırnak HaberleriÖğrenciler eğitimli köpekleri ilgiyle izledi

Öğrenciler eğitimli köpekleri ilgiyle izledi - Şırnak Haberleri

Şırnak kent merkezinde çeşitli okullarda okuyan öğrenciler, Polis Haftası nedeniyle Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy'u ziyaret etti. Çocuklar, eğitimli köpeklerin gösterisini de ilgiyle izledi.

Öğrenciler eğitimli köpekleri ilgiyle izledi

Şırnak Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy, öğrencilere polislik mesleğinin görevlerini anlattı ve öğrencilere ne olmak istediklerini sordu. Polislerle kaynaşan minik öğrencilere, ziyarette kek ve meyve suyu ikram edildi. Emniyet Müdürü Uslusoy öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Öğrenciler, ekiplerin yanlarında getirdikleri ve şimdiye kadar çok sayıda uyuşturucunun yakalanmasını sağlayan narkotik köpeği Bath'a büyük ilgi gösterdi. Şırnak Emniyet Müdürlüğü narkotik köpeği Bath eğitim sırasında öğrencilere gösteri yaptı. Polisler tarafından arabaya gizlenen uyuşturucuyu bulan Bath isimli köpek öğrencilerden büyük alkış aldı. Daha sonra bomba arama köpeği Aron'da aynı şekilde saklanan patlayıcı maddeyi bulması öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.
Öğrenciler, öğretmenleri nezaretinde Emniyet Müdürlüğü birimlerini gezdi. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Kontrol Merkezini de gezen öğrenciler, kentin belirli noktalarında çekilen kamera görüntülerini izledi.

Öğrenciler eğitimli köpekleri ilgiyle izledi

SIRADAKİ HABER
}