HaberlerAnkara HaberleriKosta Rika'ya sağlık ekipmanı ve malzeme desteği

Kosta Rika'ya sağlık ekipmanı ve malzeme desteği - Ankara Haberleri

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Orta Amerika Projeleri kapsamında Kosta Rika'nın Guanacaste bölgesindeki Nicoya Sağlık Merkezi'ne ekipman ve Upala Belediyesine malzeme desteğinde bulundu.

Kosta Rika'ya sağlık ekipmanı ve malzeme desteği

TİKA tarafından Kosta Rika'nın kuzeybatı bölgesinde yaklaşık 24 bin nüfusa sahip ilçedeki sağlık merkezinin ana-çocuk sağlığı bölümüne çeşitli sağlık ekipmanları temin edildi. Kısıtlı imkânlarından dolayı sağlık hizmetlerinde aksaklık yaşadıklarını ve yapılan yardımın kendileri için büyük öneme sahip olduğunu belirten sağlık merkezi yetkilileri, memnuniyetlerini dile getirdiler.
Ülkenin kuzeyinde bulunan Upala Belediyesi sınırları içinde yer alıp, ilçe ile iki köyü birbirine bağlayan ve önceki yıllarda Otto kasırgasında büyük zarar gören köprünün yapımı için gerekli malzemeler de TİKA tarafından temin edildi. Köprü, belediyenin tahsis ettiği mühendis başkanlığında köylüler tarafından tekrar inşa edildi. Bir yöre sakini, 'Bu yaptığınız yardımı siz belki unutabilirsiniz ancak bizler bunu asla unutmayacağız' diyerek TİKA'ya ve Türkiye'ye yardımlarından dolayı teşekkür etti.

Kosta Rika’ya sağlık ekipmanı ve malzeme desteği

SIRADAKİ HABER
}