HaberlerAntalya HaberleriOndokuz Mayıs Üniversitesi Antalya'da tanıtıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Antalya'da tanıtıldı - Antalya Haberleri

Antalya'da bu yıl 18'incisi düzenlenen ve farklı illerden 52 üniversitenin katıldığı 'Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı'nda Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) standına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Antalya'da tanıtıldı

Fuarın açılışı, Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi. Özellikle lise son sınıfta okuyan öğrencileri bilinçlendirmek, Türkiye'deki ve yurtdışındaki devlet ve vakıf üniversiteleri hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen '18. Yükseköğretim Tanıtım ve Eğitim Fuarı'nı 60 bin veli ve öğrencinin ziyaret etmesi bekleniyor. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği fuarda, stant kuran üniversitelerin halkla ilişkiler ve tanıtım birimleri, broşürler dağıttı, üniversitelerinin eğitim sistemi ve sağladığı avantajlar hakkında bilgiler sundu. Fuarda lise ve mezun öğrenciler OMÜ standına büyük ilgi gösterdi. OMÜ Kurumsal İletişim Birimi Görevlisi Gökhan Dinç ve Öğrenci İşleri Sorumlusu Arif Savsar'dan bilgiler aldı.

'Öğrencilerin ilgili bölümleri'
Öğrencilere doğru mesleği seçmede yardımcı olmayı amaçladıklarını dile getiren Dinç, ' Bu yıl Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak 43'üncü yılımızı kutluyoruz. Öğrencilerimizin özellikle, tıp, diş hekimliği, sağlık bilimleri ve uzun bilimleri ve havacılık fakülteleri hakkında yoğun soruları oldu. Bizde bölümlerimizin avantajları ve üniversitenin meslek seçimindeki önemini anlattık. Amacımız çok sayıda öğrenciyi Akdeniz bölgesinden Samsun'da ağırlamak olacak' dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Antalya’da tanıtıldı

SIRADAKİ HABER
}