HaberlerKonya HaberleriSelçuklu'da kahramanlık türküleri seslendirilecek

Selçuklu'da kahramanlık türküleri seslendirilecek - Konya Haberleri

Anadolu'nun çeşitli yörelerinden gelecek olan Aşıklar Kahramanlık Türkülerini Selçuklu Kongre Merkezinde seslendirecekler.

Selçuklu'da kahramanlık türküleri seslendirilecek

Açıldığı günden bu yana önemli etkinliklere imza atan Selçuklu Kongre Merkezi yine anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Ülkenin önemli kültürel öğelerinden olan Aşıklık geleneği Selçuklu Belediyesinin düzenleyeceği 'Aşıklarla Kahramanlık Türküleri' programı kapsamında Selçuklu Kongre Merkezinde sahne alacak. Programa; Kars, Erzurum, Sivas, Adana yörelerinden gelecek olan aşıklar kahramanlık türküleri seslendirecekler.

'Aşıklarımızın da Mehmetçiğimizin de aşkı vatan aşkı'
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay Türkiye'nin çeşitli yörelerinden Aşıkların katılacağı 'Aşıklarla Kahramanlık Türküleri' programının ana temasının vatan aşkı olduğunu ifade ederek, 'Anadolu'nun kültürel belleği olan aşıklık geleneği, kültürel çeşitliliğimizin ve zenginliğimizin önemli bir ifadesidir. Bu medeniyetimizin ve kültürümüzün devamını sağlamak ve gelecek nesillere aktarılması da önemli bir sorumluluktur. Tüm Konyalı hemşehrilerimizi 7 Nisan Cumartesi günü saat 20.00'de Selçuklu Kongre Merkezimize 'Aşıklarla Kahramanlık Türküleri' isimli programımıza katılmaya davet ediyorum' dedi.

SIRADAKİ HABER
}