HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da otizmliler hünerlerini sergiledi

Samsun'da otizmliler hünerlerini sergiledi - Samsun Haberleri

Dünya Otizm Farkındalık Günü dolayısıyla Samsun'da düzenlenen etkinlikte otizmliler bütün hünerlerini sergiledi.

Samsun'da otizmliler hünerlerini sergiledi

Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Samsun Otizmli Çocuklar Derneği(SODER) işbirliği ile "Otizmin farkındayız, onların yanındayız" sloganıyla bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte şarkılar, şiirler okuyan otizmliler çeşitli dans gösterileriyle renkli görüntüler ortaya çıkardılar. 

Bulvar Alışveriş Merkezi (AVM) meydanında yapılan etkinliğe otizm dernekleri, açtıkları stantlarda otizmlilerin yaptığı el sanatı ürünleri sergiledi. EtkinliğeSamsun Valisi Osman Kaymak da katıldı. 

"DEVLETİMİZ YANINIZDA"

Etkinlikte bir konuşma yapanSamsun Valisi Osman Kaymak, "Devletimiz yaşlısına, engellisine, kadınına sahip çıkan bir anlayışla onların yanında olmaya çalışıyor. Bu anlamda dernekler en büyük paydaşlarımız. Denek yöneticilerimize teşekkür ediyor. Devletimiz yanınızdadır. Bir engelli ailesinin 'bu çocuk benim için Allah'ın bir lütfü' sözünü hatırlıyorum. Bu anlayışla çocuklarıyla hemhal olan, onları hayata bağlayan anne babalara teşekkür ediyorum" dedi. 
Etkinliğe; Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz, SODER Başkanı Hatice Tozkoparan, dernek başkanları ve vatandaşlar katıldı. 

SIRADAKİ HABER
}