HaberlerŞanlıurfa Haberleri'3. Urfa tarihi sempozyumu' başlıyor

'3. Urfa tarihi sempozyumu' başlıyor - Şanlıurfa Haberleri

'Uluslararası Osmanlı sancağından Cumhuriyet kentine Urfa tarihi' sempozyumunun 3'üncü buluşması 6 Nisan'da 105 bilim insanının katılımıyla gerçekleşecek.

'3. Urfa tarihi sempozyumu' başlıyor

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl 3'üncüsü düzenlenecek olan ve birçok ülkeden akademisyenin katılacağı 'Uluslararası Osmanlı Sancağından Cumhuriyet Kentine Urfa Tarihi Sempozyumu' 6-8 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Şanlıurfa'nın en önemli süreçlerini kapsayan, Tanzimat Fermanı'nın ilanından Cumhuriyet Dönemi Urfa tarihine kadar olan akademik sürecin görüşüleceği sempozyuma, yerli ve yabancı 105 bilim insanı katılım sağlayarak çalışmalarını sunacak. Sempozyumda Tanzimat Fermanı'ndan Islahat Fermanı'na, 1. Meşrutiyet'ten 2. Meşrutiyet'e, 1. Dünya Savaşı'ndan Milli Mücadele'ye ve Cumhuriyet'ten günümüze kadar Urfa'da görülen gelişmeler ele alınacak.
118 bildiriden 8'inin Azerbaycan ve Almanya'da sunulduğu sempozyumun Şanlıurfa'daki 3. buluşması 6 Nisan Cuma günü saat 10.00'da GAPTEM Konferans Salonunda açılış konuşmaları ile başlayacak.

SIRADAKİ HABER
}