HaberlerAdana HaberleriKalorifer ateşçiliği eğitimi verilen hükümlüler sertifikalarını aldı

Kalorifer ateşçiliği eğitimi verilen hükümlüler sertifikalarını aldı - Adana Haberleri

Adana'nın Ceyhan ilçesinde kalorifer ateşçiliği eğitimi alan 10 hükümlü düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Kalorifer ateşçiliği eğitimi verilen hükümlüler sertifikalarını aldı

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Ceyhan İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü'nün iş birliğiyle düzenlenen kalorifer ateşçiliği kursu sonunda sertifika almaya hak kazanan 10 hükümlü, düzenlenen törende Koruma Kurulu Başkanı Ceyhan Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Günüç'ten sertifikalarını aldılar.
Programa katılan Ceyhan Cumhuriyet Başsavcısı Kadir Günüç, Ceza İnfaz Kurumlarının esas amacının suç işlemiş ve cezası kesinleşmiş kişilerin, sadece cezalarını infaz etmek olmadığını belirterek, hedeflerinin suç işleyen ve suça bulaşmış kişilerin, cezasının infazının ardından bir daha suç işlemesini önlemek, onları bir meslek sahibi yaparak topluma kazandırmak olduğunu belirtti.
Başsavcı Günüç, amacın toplumun huzur ve mutluluğunu sağlamak, suç isleyenleri iyileştirerek ve sosyalleştirerek yeniden üretken birer birey olarak toplum içindeki yerini almasına yardım etmek olduğunu ifade ederek, 'Bunu yapmak için de öncelikle toplumu suçlulardan korumak ve suçluyu iyileştirmek gerekmektedir. Bu bakımdan, denetimli serbestlik hizmetleri; toplumun huzur ve mutluluğunu sağlamak için, suç işleyen veya koşullu salıverilen kişilerin yeniden suç işlemesini önlemeyi, suçluların cezalarını toplum içinde rencide olmadan çekmelerini sağlamayı ve onlara her konuda rehberlik yaparak topluma kazandırılmasına katkıda bulunmayı amaç edinmiştir' dedi.
Hedeflerinin rehabilite ve istihdam olduğunu belirten Başsavcı Günüç, 'Herhangi bir sebepten dolayı işlemiş olduğu bir suçtan dolayı ceza infaz kurumuna düşmüş ve cezasını infaz etmiş bir kişiye sosyal olarak dokunmak, onu yaşadığı sıkıntıdan kurtarmak daha da güzel. Yapılacak projelerin insan odaklı olması, insanın sosyal ve fiziksel ihtiyaçlarının gidermesine yardımcı olması gerekir. Bana göre bu ihtiyaçların giderilmesine katkı sağlamayan projelerin hiçbir değeri ve anlamı yoktur. Düzenlenen kurslarda belge sahibi olan arkadaşlarımız bundan sonraki hayatlarını en azından sahip oldukları sertifikalarla daha rahat iş bulma, şansı yakalayacaklardır' diye konuştu.
Konuşmaların ardından sertifika almaya hak kazanan 10 hükümlüye sertifikaları verildi.

Kalorifer ateşçiliği eğitimi verilen hükümlüler sertifikalarını aldı

SIRADAKİ HABER
}