HaberlerFen Bilimleri Okulları'nda FLL JR Fuarı

Fen Bilimleri Okulları'nda FLL JR Fuarı

Özel Samsun Çizgi Üstü Fen Bilimleri Okulları, Bilim Kahramanları Derneği tarafından hazırlanan 'FLL JR Bilim Fuarı'na ikinci kez ev sahipliği yaptı.

Fen Bilimleri Okulları'nda FLL JR Fuarı

Özel Fen Bilimleri Okulları, öğrencilerle bilimi buluşturmaya devam ediyor. Samsun Çizgi Üstü Fen Bilimleri Okulları’nın ev sahipliğinde ikinci kez yapılan “Minik Bilim Kahramanları Buluşuyor” fuarı; okul takımlarının, velilerin ve eğitim camiasının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

4 İLDEN 15 TAKIM KATILDI

Samsun Özel Fen Bilimleri Okulları’nın 2 yıldır üst üste ev sahipliğini yaptığı FLL JR Bilim Fuarı’na; Özel Samsun Çizgi Üstü Fen Bilimleri Okulları Aqua Protectors ve Aquabots, Samsun Şenyurt İlkokulu Legoşenler, Samsun Fatih Temiz İlkokulu FTİ JR-TEAM, Özel Samsun Bil Koleji BİL’in Mucitleri, Samsun Kids Robotics KR1 ve KR2, Ordu M. Hilmi Güler Bilim ve Sanat Merkezi Robordu ve Junior Yoroz, Özel Samsun Bahçeşehir Koleji JR. Lets Go, Özel Samsun Doğa Koleji Doğanın Mucitleri, Özel Ordu Bahçeşehir Koleji JR. Cotyora Olc, Samsun Özel Anıt Koleji Legobur, Özel Sivas Doğa Koleji Sivas’ın Doğa Harikaları ve Sinop Bilim Sanat Merkezi Hidrophi olmak üzere, 4 ilden 15 takım katıldı.

 TEŞEKKÜR ETTİ

Programda konuşma yapan Bilim Kahramanları Derneği Genel Sekreteri Aslı Yıkıcı Yurtsever, “İki yıl üst üste bizleri ağırlayan ve bu güzel organizasyon için bizlere her türlü desteği veren Fen Bilimleri Okulları Kurucu Genel Müdürü Mustafa Kemal Yavuz, ilk ve ortaokul müdürümüz  Bilgehan Yavuz ve bu süreçte bizlere destek olan fuar Koordinatörü Mehtap Öztürk’e çok teşekkür ederiz” dedi.

 EKTİĞİMİZ TOHUMLAR YEŞERECEK

Özel Samsun Çizgi Üstü Fen Bilimleri Okulları Kurucu Genel Müdürü Mustafa Kemal Yavuz iseİleride sizleri güzel yerlerde görmek, robotlarla çalışmalarınızın ilerlediğini bilmek, bugünden ektiğimiz tohumların yeşerdiği anlamına gelecektir ve bu da beni çok mutlu edecektir şeklinde konuştu.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Açılış konuşmalarının ardından takımların tanıtım seremonisine geçildi. Takımlar, günün anısını ölümsüzleştirmek için, gönüllüleri ve koçlarıyla beraber fotoğraf çekinip sunumlarını gerçekleştirmek üzere etkinlik alanındaki  (pit alanı) yerlerini aldı. Gözlemciler, sırayla bütün takımların projelerini inceleyip sorular sordu ve notlarını aldı. Gözlemcilerin incelemelerinin hemen ardından fuar alanı, veli ve misafirlerin ziyaretine açıldı. Çeşitli oyunların oynandığı, dansların edildiği ve şarkıların söylendiği fuar, renkli görüntülere sahne oldu.

 ÖDÜLLER SAHİPLERİ İE BULUŞTU

Başarılı olan takımlara ödülleri; Prof. Dr. Haluk Kefelioğlu, Prof. Dr. Ünal Zeybekoğlu, Prof. Dr. Hüseyin Kalkan, Prof. Dr. Metin Yavuz, Prof. Dr. Necati Menek, Yüksek Mimar Esra Türkel, Fen Bilimleri Okulları Kurucu Genel Müdürü Mustafa Kemal Yavuz, Fen Bilimleri Okulları Kurucuları Abdurrahman Yavuz ve Serdar Karaman, Fen Bilimleri Okulları İlk ve Ortaokul Müdürü Bilgehan Yavuz, Fen Bilimleri Okulları Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Uğur Ekinci, Fen bilimleri Okulları İlk ve Ortaokul Müdür Yardımcısı Sinan Güzelordu, eğitimci Eray Taşağıl, Fen bilimleri Okulları Robotik Öğretmeni İlkay Baba ve Bilim Kahramanları Derneği Genel Sekreteri Aslı Yıkıcı Yurtsever tarafından verildi.

Mehtap YILDIZ

SIRADAKİ HABER
}