HaberlerSamsun HaberleriSamsun, avukatlar için cazip

Samsun, avukatlar için cazip - Samsun Haberleri

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlenen kokteylde konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, 'Samsun, adli yönden Karadeniz'in en etkin ili, avukatlık mesleği açısından cazip bir şehir' dedi.

Samsun, avukatlar için cazip

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle, Samsun Barosu tarafından kokteyl düzenlendi. Samsun Adliyesi Cumhuriyet Savcısı İsa Fidan Konferans Salonu'ndaki etkinlikte konuşan Samsun Valisi Osman Kaymak, "Samsun, yeni açılan mahkemeleriyle adli yönden Karadeniz'in en etkin ili, avukatlık mesleği açısından cazip bir yer" ifadelerini kullandı.

ADALETİ SAĞLIYORLAR

Kendisinin de hukuk fakültesi mezunu olduğunu hatırlatan Vali Kaymak, "Bu mesleğin içinden gelen biriyim, o zamanlar yol ayrımında kaymakamlığı seçtim. Hukuk öğrencileri olarak, hep adalet dağıtma fikri ile yaşadık. Adalet mülkün temelidir, adalet yoksa her şey bitmiş demektir. Kimse haksızlığa razı olmaz, insanlık varoldukça hak arayışı devam edecek. Avukatlar olmazsa adaletin tecellisi mümkün olmaz, birlikte adaleti sağlamaya çalışıyoruz. Genç veya tecrübeli avukat fark etmez, işini takip eden avukat başarılıdır" diye konuştu.

YOĞUN KATILIM

Konuşmaların ardından biten programa ayrıca, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Sait Bilgiç, OMÜ Rektör Yardımcısı Mehmet Kuran, avukatlar ve hukuk fakültesi öğrencileri katıldı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}