HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 62 saat sonra yaşama tutundu

Samsun'da 62 saat sonra yaşama tutundu - Samsun Haberleri

Samsun'da 6 defa kalbi duran Veysel Ulusoy, 112 Acil Servis ekibi ve doktorların başarılı müdahaleleri ile 62 saat sonra hayata tutunmayı başardı

Samsun'da 62 saat sonra yaşama tutundu

Samsun'un Terme İlçesi'nde kalp krizi geçirdikten sonra özel bir hastaneye sevk edilirken ve 6 defa kalbi duran Veysel Ulusoy, 112 Acil Servis ekibi ve doktorların başarılı müdahaleleri ile 62 saat sonra yaşam savaşını kazandı.

ÖLÜM KALIM SAVAŞI

Arkadaşları ile gezerken kalp krizi geçiren 57 yaşındaki Ulusoy, yeğeni tarafından Terme Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada yapılan müdahalenin ardından Samsun'da özel bir hastaneye sevk edilen Ulusoy'un kalbi, yolda 2 defa daha durdu. İsmail Keskin idaresindeki cankurtaranda görevli acil tıp teknisyenleri Muhammet Yasir Kasapoğlu ve Şükrü Özyurt'un müdahalesi ile beynine oksijen akışı sağlanan Ulusoy, acil olarak Çarşamba Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

UZMAN DOKTOR YALNIZ BIRAKMADI

Çarşamba'da görevli Uzman Doktor Emre Çatal'ın da ambulansa binerek müdahaleye devam ettiği Ulusoy, özel hastanede bilinci kapalı şekilde tedavi altına alındı. Stent takılarak tıkalı ana kalp damarının açıldığı kaydedilen ve başarılı geçen operasyon ardından hayata tutunan Ulusoy, daha sonra taburcu edildi.

SEVENLERİME BAĞIŞLADI

Hastanede kaldığı süre boyunca ziyaretçi akınına uğrayan Ulusoy, "Ben hiçbir şeyin farkında değilim. Ambulansla beni almışlar, kalp krizi geçirmişim. Ölmüşüm sonra dirilmişim, hiçbir şeyi bilmiyorum. Olayların yaşandığı günü bile hatırlamıyorum. Allah beni sevenlerime bağışladı. Hayatta en önemli şey sağlık, herkes hayatının kıymetini bilsin" dedi.

Tayfur KARA

SIRADAKİ HABER
}