HaberlerKütahya HaberleriAltıntaş'ta 'camiye gidiyorum, namaza başlıyorum' etkinliği

Altıntaş'ta 'camiye gidiyorum, namaza başlıyorum' etkinliği - Kütahya Haberleri

Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde, 4-6 yaş Kur'an Kursu öğrencileri tarafından 'camiye gidiyorum, namaza başlıyorum' etkinliği düzenlendi.

Altıntaş'ta 'camiye gidiyorum, namaza başlıyorum' etkinliği

Belediye Başkanı Ferit Karabulut, İlçe Emniyet Amiri Sıraç Karakaya, İlçe Müftüsü Mehmet Ali Damar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Öğrenciler ve vatandaşlar Kur'an Kursu binasından başlayıp Altıntaş meydanından Ulu camiye kadar ellerinde ''Camiye gidiyorum, Namaza başlıyorum'' afişleriyle ve tekbirlerle yürüyüş yaptılar. Öğrenciler Ulu Camide öğle namazı kıldılar. Namaz sonrası öğrencilere Altıntaş Belediye Başkanı Ferit Karabulut tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Başkan Karabulut, namaz sonrası Camide öğrencilere yaptığı konuşmada, ''İlçemiz 4-6 yaş Gurubu Kur'an Kursu öğrencilerimizin'Camiye gidiyorum,Namaza başlıyorum ' programı düzenlediler. Rabbim Anne ve babalarından, hocalarından razı olsun. Bizler çok duygulandık. İnançlı bir neslin yetişmesini görmek bizleri mutlu ediyor. Biz Belediye olarak elimizden gelen tüm destekle bu öğrencilerimizin yanındayız. Okularının kapanması yönünde alınmaya çalışılan karara karşı mücadele ediyoruz. Bu konuda belediye olarak gerekli başvurumuzu yaptık. Bu yaş gurubu çocuklarımız her yıl eğitim görmeye devam edecek ve dinimizin emrettiği kurallarla yetişecekler'' diye konuştu.(YD-EFE)

Altıntaş’ta ’camiye gidiyorum, namaza başlıyorum’ etkinliği

SIRADAKİ HABER
}