HaberlerSamsun Haberleri Enerji verimliliği için buluştular

Enerji verimliliği için buluştular - Samsun Haberleri

VakıfBank, TurSEFF ve Samsun Büyükşehir Belediyesi enerji verimliliği için buluştu

 Enerji verimliliği için buluştular

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Genel Müdürlüğü personeline VakıfBank’ın Türkiye’de ilk kez oluşturduğu Yerel Yönetimler Bankacılığı Birimi, belediyeler için sunduğu danışmanlık hizmeti kapsamında Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) uzmanları ile bu kez Samsun'da buluştu. SASKİ Genel Müdürlüğü’nün Atakum İlçesi Yerleşkesi'ndeki toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, Genel Sekreter Yardımcıları Sefer Arlı ve Zennube Albayrak, SASKİ Genel Müdürü Kamil Demircioğlu ile daire başkanları ve çok sayıda personel katıldı.

YENİLİKÇİ PROJELER

Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne ait projelerin değerlendirilmesini ve var olan potansiyelin ortaya çıkarılmasını amaçlayan programda VakıfBank, belediyelere tasarruf sağlayacak yenilikçi projelerini de anlattı.

450 KİŞİLİK UZMAN KADRO

Danışmanlık hizmetinin yanı sıra sunduğu finansal destekle de belediyelerinin yanındaki güç olan VakıfBank, belediyelerin alt yapı, ulaşım, çevresel, su yönetimi ve enerji verimliliği projelerine, yenilenebilir enerji verimliliği teknolojileri alanında 450 kişiden oluşan uzman kadrosuyla hizmet veriyor.

FİNANSMAN DESTEĞİ

VakıfBank Yerel Yönetimler Bankacılığı Pazarlama Başkanı Mustafa Özbey, toplantıda yaptığı konuşmada, “Türkiye’de ilk kez bankamız tarafından kurulan Yerel Yönetimler Bankacılığı Birimi ile belediyelerimize bir yandan finansal çözümler sunarken, bir yandan da danışmanlık yoluyla katkı sunuyoruz. Bu danışmalık uygulamalarından birini de TurSEFF işbirliği ile ülke Kamu İhale Kurumu satın alma süreçlerine de doğrudan teknik destek sağlayan VakıfBank, belediyelere projelerini kolaylıkla hayata geçirebilmeleri için uzun vadeli ve ödemesiz dönemlerle uygun fonlama maliyetleri içeren finansman desteği sağlıyor” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, toplantının çok yararlı geçtiğini ve bu tür eğitim programlarının Büyükşehir Belediyesi ve SASKİ Genel Müdürlüğü personeline belirli zamanlarda verileceğini kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}