HaberlerSakarya HaberleriSAMEK'lerde eğitimler farklı branşlarla devam ediyor

SAMEK'lerde eğitimler farklı branşlarla devam ediyor - Sakarya Haberleri

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet sunan Sanat ve Meslek Eğitim Kurslarında (SAMEK) eğitimler farklı branşlarla devam ediyor.

SAMEK'lerde eğitimler farklı branşlarla devam ediyor

Sapanca SAMEK'te yer alan Pasta Yapımı dersine katılan kursiyerler lezzetli ürünleri hazırlıyor. Pasta Yapımı dersi eğitmeni Melike Kayın konuyla ilgili olarak, öğrencilere iki farklı pastacılık dersi öğrettiğini belirtti. Eğitmeni Melike Kayın, 'Öğrencilerime iki farklı ders öğretiyorum birisi pastacılık diğeri İtalyan mutfağı. Derslerimize sıfırdan başlıyoruz ve bitiminde öğrencimizi işletmede çalışacak hale getiriyoruz. Bu derslere öğrencilerimizin katılımından çok memnunum çünkü ilgi çok fazla. SAMEK'i bitirdikten sonra kursiyerlerim kafede pasta yapımında ya da restoranda şef yardımcısı olarak görev yapabilirler. Öğrenciler derslere her zaman devam etmeli, uygulamalara katılmalı ve evlerinde yaptıklarımızı tekrar etmeliler. Bu sayede çok daha başarılı olacaklardır' dedi.
Kursiyer Zeynep Tokuş ise, 'SAMEK ile ailem ve arkadaşlarım vasıtasıyla tanıştım. Ben bir ev hanımıyım ve elimde bir uğraş olmasını istedim. SAMEK'e yazıldım. Derslerimizi işlerken gruplara ayrılıyoruz ve ortaklaşa ürünler ortaya koyuyoruz. Günlük çalışmalarımızı evimizde de tekrar ederek daha başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Hayalim küçük bir kafe açmak, belki arkadaşlarımla toplanarak inşallah böyle bir kafeyi açabilirim. Belediyemize bize böyle bir mutfak ve imkan sunduğu için teşekkür ediyorum. Burada olmaktan çok keyif alıyorum' diye konuştu.

SAMEK’lerde eğitimler farklı branşlarla devam ediyor

SIRADAKİ HABER
}