HaberlerTrabzon haberAğaoğlu'ndan 'golf sahası' sitemi

Ağaoğlu'ndan 'golf sahası' sitemi - Trabzon haber

Trabzon'un Yomra ilçesinde liman sahasına 650 dönümlük deniz dolgusu üzerine yapılması planlanan 18 çukurlu golf sahası ile ilgili konuşan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı ve Trabzonspor başkan adayı Ahmet Ağaoğlu, golf sahası projesine direnç gösterildiğini söyledi.

Ağaoğlu'ndan 'golf sahası' sitemi

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Samsun'da bir sene içerisinde golf sahasını yaptıklarını belirterek 'Trabzon'da golf için bir mücadele verdik. Aynı mücadeleyi Samsun'da da verdik. Samsun'da bir sene sonra hayata geçti, burada hala direnç. Samsun bugün onun kaymağını yiyor. 2019 yılında profesyonel para ödüllü müsabaka Samsun ile birlikte bu bölgede takvime giriyor. 36 ülkeden 150 yabancı sporcunun mücadele edeceği ayaklardan birisi Samsun. Bunun turizm girdisini düşünün, sosyal alanını düşünün' dedi.
Doğu Karadeniz Bölgesi'nde bir ilk olarak Yomra ilçesinde 650 dönümlük deniz dolgusu üzerine yapılması planlanan ve 50 milyon TL'ye mal olması beklenen golf sahası projesi için 2016 yılında Yomra Belediyesi tarafından çalışma başlatılırken, geçen 2 yıllık sürede bir adım atılamadı. 650 dönümlük sosyal donatı projesi içerisinde 300 dönümü golf sahası olan proje için ÇED Raporu'nun beklendiği öğrenildi.SIRADAKİ HABER
}