HaberlerKocaeli HaberleriKO-MEK kursiyerlerinin tiyatro oyunu tam not aldı

KO-MEK kursiyerlerinin tiyatro oyunu tam not aldı - Kocaeli Haberleri

KO-MEK tiyatro branşı Kursiyerleri tarafından ilk kez sahnelenen 'Bir Hilal Uğruna' izleyenler tarafından tam not aldı.

KO-MEK kursiyerlerinin tiyatro oyunu tam not aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kurslarında (KO-MEK) eğitim alan tiyatro branşı kursiyerleri, bu kez İstiklal Marşının kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zaferini konu alan bir oyunla sahne aldı. İlk kez sahnelenen ve Çanakkale savaşı esnasında yaşanan olayların yanı sıra savaş sonrasında Mehmetçik ve ailelerinin kavuşmasını konu alan 'Bir Hilal Uğruna' adlı oyun izleyenleri oldukça duygulandırdı. İstiklal Marşının okunarak sonlandırıldığı gecede oynanan birbirinden güzel oyunlar ve anlatılan hikâyeler izleyenleri adeta tarihte yolculuk yaptırdı.
İlk kez sahneye çıkan KO-MEK kursiyerlerinin 7 hikayeyi konu aldığı gecede oyunlar tiyatro severler tarafından ayakta alkışlandı. KO-MEK Tiyatro Branşı Usta Öğreticisi Murat Kaya'nın yönettiği oyun Körfez Belediyesi Tütünçiftlik Kültür Merkezinde gerçekleşti. Tiyatroya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü yöneticileri, KO-MEK birim sorumluları, öğretmenler, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kocaeli genelinde şimdiye kadar tiyatro ve drama branşlarında toplamda 2 bin 187 kursiyer eğitim alırken bu dönemde 437 kursiyer aktif olarak eğitimlere devam ediyor. Tiyatro Usta Öğreticisi Murat Kaya'nın kursiyerleri tarafından oynanan 'Bir Hilal Uğruna' adlı oyunun ardından, 2. oyun olan 'Bak Postacı Gidiyor' 6 Nisan 2018 saat 19.30'da Gölcük Kazıklı Kervansaray'da tiyatro severlerle buluşacak.

KO-MEK kursiyerlerinin tiyatro oyunu tam not aldı

SIRADAKİ HABER
}