HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da silahlı kutlamaya önlem

Samsun'da silahlı kutlamaya önlem - Samsun Haberleri

Havza Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğlu, ilçede artan düğünler dolayısıyla bir dizi tedbir alındığını belirterek, 'Düğün eviniz cenaze evine dönmesin' dedi

Samsun'da silahlı kutlamaya önlem

Havza Emniyet Müdür Vekili İsmail Kahyaoğlu, havaların ısınmasıyla ilçede düğünlerin arttığını, bu kapsamda istenmeyen olaylar yaşanmaması adına bir dizi önlem aldıklarını söyledi.

YASAL İŞLEM YAPILACAK

Düğün sahiplerinin en güzel günlerinin en acı günleri olmamasını amaçladıklarına dikkati çeken Kahyaoğlu, şöyle devam etti: "Yol kapatanlar, konvoy yaparak klakson çalmak suretiyle çevreyi rahatsız edenler, düğünlerde rastgele ateş edenler, ruhsatsız olarak havai fişek satan ve atanlar hakkında kolluk kuvvetlerince yasal işlem yapılacak. İlçemizdeki düğünlerde şenlik ve etkinliklerdeki silah atma alışkanlığının artık sona ermesi gerekiyor. Biz kimsenin canını yakma, ceza kesme niyetinde değiliz. Bu konuda kimseye farklı bir tolerans tanıma gibi bir şansımız yok. Düğünlerde silahla havaya ateş etmek kesinlikle yasak. Bu yasağa uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacak. Düğün sahiplerinin bu konuda bizlere hak vermesi ve anlayış göstermelerini rica ediyorum. Düğün eviniz cenaze evine dönmesin."

MUTLULUKLAR HÜSRAN OLMASIN

Özellikle düğün sahiplerinden yardım isteyen Kahyaoğlu, "Sizlerin de bize destek olmasını istiyoruz. Silahlar eğlence ve kutlama aracı değildir. Vatandaşların düğün sahibi olarak belirtilen kurallara uymayan insanları polise bildirmeleri gerekiyor. Aksi takdirde mutlulukları hüsrana dönebilir. Şimdiden sünnet ve düğün merasimi yapan vatandaşlarımızı tebrik eder, hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim" diye konuştu.

Kahyaoğlu, düğünlerde izinsiz havai fişek atmanın 850, kuru sıkı silah atmanın ise bin 49 lira cezası bulunduğunu kaydetti.

SIRADAKİ HABER
}