HaberlerSamsun Haberleri Hedef; daha temiz Salıpazarı

Hedef; daha temiz Salıpazarı - Samsun Haberleri

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, 'Göreve geldiğimiz günden beri, temiz bir çevreye sahip Salıpazarı için çalışıyoruz' dedi

 Hedef; daha temiz Salıpazarı

Salıpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan hibe projesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sunularak, yol süpürme ve temizlik aracı hibe edilmesi çalışmalar neticesin de onaylanmıştı. Onaylanan yeni yol temizleme aracı Salıpazarı Belediyesi'ne teslim edildi.
Belediye Başkanı Halil Akgül, "Öncelikli görevlerimizden birisi de ilçemizde çevre temizliğidir. Göreve geldiğimiz günden beri, temiz bir çevreye sahip Salıpazarı için çalışıyoruz" dedi.

ARAÇ FİLOMUZU YENİLİYORUZ

İlçenin büyükşehir yasasından sonra geniş bir yerleşim alanına sahip olduğunu belirten Başkan Akgül, "İlçemizde belediye hizmetlerini en güzel şekilde yerine getirmek için araç ve iş makineleri parkımızı sürekli yenilemeyi ve güçlendirmeyi amaç edindik. Daha önce de ilçemizin ihtiyaçları doğrultusunda kullanılmak üzere birçok aracı belediyemizin bünyesine kazandırmıştık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yüzde 100 hibe yoluyla alınan yol süpürme aracı 4,5 metreküp hacim kapasiteli ve 267 bin TL değerinde" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}