HaberlerKocaeli HaberleriCemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitimler sürüyor

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitimler sürüyor - Kocaeli Haberleri

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde Engelli KPSS kursunda, eğitim alan öğrenciler için her hafta bir deneme sınavı yapılıyor.

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitimler sürüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na hazırlanmak isteyen zihinsel engelli bireylere, haftada 3 gün EKPSS kursları veriliyor. Halk Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenlenen hazırlık kursları Türkçe, matematik, tarih, coğrafya, vatandaşlık ve genel kültür derslerini kapsıyor. Eğitimler kapsamında, 22 Nisan 2018 tarihindeki sınava hazırlanan 30 engelli memur adayı her hafta bir deneme sınavında kendilerini sınıyor.
EKPSS eğitimleri, uzman eğitmenler tarafından özel sınıflarda gerçekleştiriliyor. Gerekli araç ve gereçlerle desteklenen dersler, özel eğitim müfredatına uygun olarak işleniyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 17-35 yaş aralığında bulunan, eğitilebilir ya da öğretilebilir durumda olan, hafif ve orta düzeyde zihinsel engelli bireylere yönelik Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'ni hayata geçirdi. Merkezde öğrenciler evlerinden alınıp eğitimleri sonrası tekrar evlerine bırakılıyor. Ön kayıt ve kurulda değerlendirme sonrası uygun bulunan öğrenci adayları uyum sürecine tabi tutuluyor. Eğitim içeriği birey ve aile odaklı bütüncül sosyal destek mantığı ile projelendirilen Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi'nde eğitim süresi bir yıl olup, uygun öğrencilerin istihdamına yönelik kurs ve programlar da planlanıyor.

Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde eğitimler sürüyor

SIRADAKİ HABER
}