HaberlerOrdu HaberleriBaşkandan şehit ve gazilere vefa

Başkandan şehit ve gazilere vefa - Ordu Haberleri

Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 'Şehit Aileleri ve Gazileri Şube Müdürlüğü' kuruluyor.

Başkandan şehit ve gazilere vefa

Ordu'da şehit ve gazi aileleri derneklerini ziyaret eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, şehit aileleri ve gazilerin isteği üzerine Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şehit aileleri ve gaziler için şube müdürlüğü kurulması talimatı verdi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şubesi ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneklerini ziyaret etti. Şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilenen ve taleplerini dinleyen Başkan Yılmaz, bir şehit yakınının Ordu Büyükşehir Belediyesi bünyesinde şehit yakınları ve gazilerle ilgili şube müdürlüğü kurulmasını istemesi üzerine, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek'i telefonla arayarak, konunun Perşembe günü Büyükşehir Belediye Meclisi gündemine getirilmesi için çalışmaların başlatılmasıyla ilgili talimat verdi.
Ordu'da Osmanlı'dan günümüze kadar vatanı için şehit olan Orduluların anısını yaşatmak ve isimlerinin hatırlanmasını sağlamak amacıyla Şehitlik Anıtı yapmak için çalışmaları başlattıklarını belirten Başkan Yılmaz, 'Şehit aileleri ve gazilerimiz bizlerin başının tacı. Açılacak şube müdürlüğüyle, şehitlerimizin kutsal emanetleri olan aileleri ve gazilerin sorunları ve taleplerini daha kısa sürede çözeceğiz. Bizler tarihiyle övünen ve kahramanlarıyla gurur duyan nesiller olarak, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkacak ve ülkemizi hak ettiği yarınlara mutlaka taşıyacağız. Şimdi onlar için ne yapsak azdır. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bir müdürlük kurulmasıyla ilgili istekleri oldu. Genel Sekreterimizi arayarak, çalışmaların başlatılmasıyla ilgili gerekli çalışmaların yapılmasını istedim. Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz için daha kurumsal bir çalışma yapılması için konuyu Perşembe günü gerçekleşecek olan Büyükşehir Belediyesi Meclis Gündemi'ne taşıyarak, uygulamaya geçeceğiz' diye konuştu.
Şehit aileleri ve gazi yakınları ise taleplerinin hemen yerine getirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade ederek, Başkan Yılmaz'a teşekkür ettiler.

Başkandan şehit ve gazilere vefa

SIRADAKİ HABER
}