HaberlerSamsun HaberleriKulübesini istiyor

Kulübesini istiyor - Samsun Haberleri

Samsun'da halk ekmeği ve köy ürünleri satarak 3 kişiye bakan Ayşe Semiz, kulübesinin elinden alındığını ve soğuk havalarda ürünlerini dışarıda satmak zorunda kaldığını ifade ederek yetkililerden yardım istedi.

Kulübesini istiyor

Samsun Haber | Samsun'un İlkadım İlçesi İstiklal Caddesi üzerinde bulunan Şehit İlhan Hamlı Endüstri Meslek Lisesi'nin köşesinde halk ekmeği ve köy ürünleri satanAyşe Semiz, kışın ortasında kulübesinin elinden alındığını ifade ederek duruma tepki gösterdi. Yetkililerden konuyla ilgilenmelerini isteyen Ayşe Semiz, açıkta kalması nedeniyle birçok zorluk yaşadığını ifade etti.

MARKETLER İSTEMEDİ

64 yaşındaki Ayşe Semiz, daha önce Kefeli Cami önündeki kulübesinde ürünlerini sattığını belirterek, "Kefeli Camisi’nin karşısında ekmek kulübesinin içinde halk ekmeği satıyordum. Daha sonra köy ürünleri de satmaya başladım. Çünkü sadece köy ekmeği satarak, geçinemedim, vergilerden dolayı sıkıntı yaşadım. Daha sonra ‘hayır satamazsın’ diye marketler beni şikayet etti. Belediyeye müracaat ettim, dilekçeler verdim ama hiçbir yol alamadım. Oradaki kulübümden çıkmak zorunda kaldım" şeklinde konuştu.

3 KİŞİYE BAKIYORUM

Zabıtaların kendisine satış için farklı bir yer gösterdiğini belirten Semiz, "3 ay yeni yerimde ekmeğimi kazandım. Karda, soğukta ortada kaldım, kaldırım kenarında açıkta ürünleri sattım. Daha sonra beni oradan da kaldırdılar, şimdiSamsun İstiklal Caddesi üzerinde kaldırım kenarında ekmeği kazanmaya çalışıyorum ama yine beni rahatsız ediyorlar. 2 yetim torunum var, onlara bakmak zorundayım, eşim de sakat, mağdur durumdayım. Ben devletimin, sadece o kulübemi bana geri vermesini istiyorum, yetkililerin sesimi duymasını istiyorum" diye konuştu.

Şükrü Berk ASKAR

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}