HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da avukatların gurur gecesi

Samsun'da avukatların gurur gecesi - Samsun Haberleri

5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle düzenlenen yemek organizasyonunda, Samsun Barosu tarafından meslekte 25. yılını dolduran avukatlara plaket takdim edildi.

Samsun'da avukatların gurur gecesi

Samsun Barosu tarafından 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle yapılan kutlama etkinliklerine önceki akşam verilen akşam yemeği ile devam edildi.Samsun Yelken Kulübü'nde düzenlenen yemekte, meslekte 25. yılını dolduran Ahmet Karaoğlan, Gülay Deveci, Hatice Yavuz, İlhan Ayrancı, Memnune Karakeçili, Narin Sevinç Arslan ve Sezai Yılmaz'a Samsun Barosu tarafından plaket takdim edildi. Avukatlar plaketlerini, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektör Yardımcısı Mehmet Kuran, Samsun İstinaf Mahkemesi Başkanı Metin Poyraz ve Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz'ün elinden aldı.

YARGI ŞEHİTLERİMİZİ YAD EDİYORUZ

Ödül töreninin ardından konuşan Başkan Gürbüz, avukatlığın adaletin tesisi konusunda önemli bir unsur olduğunu belirterek, "Mesleğin tüm zorluklarına rağmen emek veren avukat kardeşlerimizin 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun. Farklılıklara olan saygımızla görevimizi yerine getiriyoruz, Samsun Barosu olarak bu düşünceyle hareket ediyoruz. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Yargı şehitleri olan meslektaşlarımızı da yad ediyoruz" ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardındanAvukatlar Günü nedeniyle pasta kesilirken, gece boyunca canlı müzik yapıldı.

Şükrü Berk ASKAR

SIRADAKİ HABER
}