HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 'ölüm kavşağı'na tepki

Samsun'da 'ölüm kavşağı'na tepki - Samsun Haberleri

Samsun'da yaşanan trafik kazaları nedeni ile vatandaşlar 'ölüm kavşağı' adını verdikleri, kavşağın yerine seviyeli kavşak yapılması için basın açıklamasında bulundu.

Samsun'da 'ölüm kavşağı'na tepki

Samsun Haber | Samsun'un Terme İlçesi'nde belediye önünde ellerinde pankartlarla toplanan vatandaşlar, üç yıl önce kavşakta bir TIR'ın öğrenci servisine çarpması sonucu 14 yaşındaki öğrenci Kerem Kökten'in hayatını kaybettiğini, 22'si öğrenci 25 kişinin yaralandığını hatırlattı.

Her yıl kavşakta maddi hasarlı, yaralamalı ve ölümlü trafik kazaları yaşandığını vurgulayan vatandaşlar, yıllardır kavşağa çözüm bulunması için ilgili yerlere başvurduklarını ancak çözüm alamadıklarını ifade ederek seslerini duyurmak istediklerini vurguladı.

'BAŞKA AİLELER BU ACIYI YAŞAMASIN'

Terme Kent Konseyi Genel Sekreteri Hasbi Alkın, grup adına yaptığı açıklamada, "Samsun Karadeniz Sahil Yolu Terme Şehir Girişi Kavşağı veya halk arasında bilinen adıyla 'ölüm kavşağı'nda 5 yıl içinde meydana gelen trafik kazalarına dikkat çekmek ve bu kavşağın farklı seviyeli kavşak olarak düzenlenmesine destek vermek için toplandık. Bundan 3 yıl önce bu kavşakta okul servisine yabancı plakalı bir TIR'ın çarpması sonucu 22 öğrenci yaralanmış ve Kerem Kökten evladımız hayatını kaybetmiştir. Bu ölüm şehrimizde yaşayan, tanıyan tanımayan herkesi üzmüştü. Başka ailelerin bu acıyı yaşamaması için gerekli çalışmaların ivedi olarak tamamlanması gerekmektedir." dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğüne başvuru yapılmasına rağmen kavşak için henüz hiçbir çalışma yapılmadığı dile getiren Alkın, şöyle devam etti:

'TALEBİMİZ REDDEDİLDİ'

"Terme Belediye başkanımızın başvurusu sonrası Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından dönel kavşak projesi bulunduğu ancak farklı seviyeli kavşak talebimizin Trafik Güvenliği Daire Başkanlığı, Etüt Proje ve Çevre Daire Başkanlığı ve Bölge Müdürlüğü teknik personelince kurulacak komisyon tarafından yerinde incelenerek bundan sonra karar verileceği bildirilmiştir. Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale oluru istenmesine rağmen Genel Müdürlük tarafından bu reddedilmiştir. Samsun'daki bu kavşak trafik kazalarının çok olduğu bir kavşak ve Terme halkı olarak artık bunun çözümlenmesini istiyoruz. Terme Kent Konseyi olarak bu hafta BİMER ve CİMER'e başvurularda bulunacağız."

Samsun Haberleri

SIRADAKİ HABER
}