HaberlerAdana HaberleriAMATEM'den kaçan bağımlıyı polis eroin kullanırken yakaladı

AMATEM'den kaçan bağımlıyı polis eroin kullanırken yakaladı - Adana Haberleri

Adana'da metruk binalarda uyuşturucu satıcılarına yönelik uygulama başlatan güven tim ekipleri, tedavi olmak için AMATEM'e yatırılan ancak hastaneden kaçan bir kişiyle birlikte 3 kişiyi eroin kullanırken yakaladı.

AMATEM'den kaçan bağımlıyı polis eroin kullanırken yakaladı

Edinilen bilgiye göre olay, Seyhan ilçesine bağlı Döşeme Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Asayiş Ekipler Amirliğinde görevli güven tim ekipleri, torbacı diye tabir edilen uyuşturucu satıcıların yakalanması ve uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi için metruk binalarda uygulama başlattı. Ekipler Döşeme Mahallesi'ndeki bir metruk binayı didik didik aradı. Yapılan aramalarda polis uyuşturucu kullanan 3 kişiyi suçüstü yakaladı.

Dram ortaya çıktı
Uyuşturucu kullanırken yakalanan Yunus A.'nın (21) ailesinin kayıp başvurusu yaptığı ortaya çıktı. 5 yıldır uyuşturucu kullanan Yunus A'nın tedavi gördüğü AMATEM'den dün kaçtığı belirlendi. Yunus A.'nın uyuşturucu krizine girdiği görüldü. Uyuşturucu kullandığını kabul eden Yunus A, 'Ben arkadaş kurbanı oldum uyuşturucu kullandığım için pişmanım. Buraya da hastaneden çıkıp geldim. Eve gidecektim ama arkadaşlar buraya çağırdı. Ben artık kullanmayacağım. Eroin çok kötü bir şey' dedi.
Suçüstü yakalanan 2 şahıs ise polisten kaçmak istedi ancak kısa süren kovalama sonrası polis tarafından gözaltına alındı.
3 şahsı da emniyete götüren polis, şüphelilere 'uyuşturucu kullanmaktan' işlem yaptı.
Yunus A. daha sonra ailesine teslim edilirken, diğer iki şahıs serbest bırakıldı.

AMATEM’den kaçan bağımlıyı polis eroin kullanırken yakaladı

SIRADAKİ HABER
}