HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da polis teşkilatının 173. yıl gururu

Samsun'da polis teşkilatının 173. yıl gururu - Samsun Haberleri

10 Nisan Türk Polis Teşkilatının 173. yıldönümü dolayısıyla Samsun'da tören düzenlendi.

Samsun'da polis teşkilatının 173. yıl gururu

173 yıldır Türk milletinin hizmetinde olan, asayiş, huzur ve güvenliği sağlayan, bu uğurda gazi ve şehit olan Türk Polis Teşkilatı mensupları, kuruluşlarının 173. yıldönümü dolayısıylaAtatürk Anıtı’nda tören düzenledi. Anıta çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ile devam etti. Törende sırasıylaSamsun İl Emniyet Müdürlüğü, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksekokulu(PMYO ), Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği, EMŞAV ve Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği tarafından anıta çelenk bırakıldı. 

TöreneSamsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, 19 Mayıs PMYO Müdürü Cihan Alagöz, Polis Emeklileri Sosyal Yardımlaşma Derneği Samsun Şube Başkanı Sadık Aydın, EMŞAV Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, Polis Hizmetleri Geliştirme ve Destekleme Derneği Samsun Şube Başkanı Tevfik Sönmez ve emniyet teşkilatı mensupları katıldı. 

BAFRA'DA POLİS HAFTASI

Samsun’un Bafra ilçesinde, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 173. yıldönümü ve 10 Nisan Polis Haftası düzenlenen törenlerle kutlandı. 

15 Temmuz Şehitler Meydanı’ndaki etkinlikler, İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demirci’nin Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende konuşan Demirci, “173 yıllık tarihinin her sayfasını şan şeref ve kahramanlık destanlarıyla süsleyen ve bugünde aynı yüksek vatanseverlik ruhu heyecanıyla ülkemizin dört bir yanında hatta sınır ötesinde yeni destanlar yazan Türk Polis Teşkilatı halkımızın can ve mal emniyetini sağlamak, ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumak, huzur ve güvenliğini tesis etmek azim ve kararlılığı içinde yoluna devam etmektedir. Türk Polis Teşkilatının bir mensubu olmaktan daima onur duyuyor ve tüm mesai arkadaşlarımın aynı gurur ve heyecanı taşıdığına inanıyorum. Türk milleti polisine her zaman güvenmiş ve her türlü desteği vermiştir. Milletimizin bizlere duyduğu güveni zedelememek ve onlara en iyi ve en kaliteli hizmeti vermek öncelikli düşüncelerimizdendir" dedi. 

Kaymakam Ali Fuat Türkel de yaptığı konuşmada Polis Haftası'nı kutladı. Konuşmaların ardından protokol tarafından başarılı polislere belgeleri verildi. Belge töreninden sonra program İlçe Emniyet Müdürlüğünde verilen ikramla son buldu. 

Törene Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş, Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Karadeniz, daire amirleri ve polisler katıldı. 

ALAÇAM'DA POLİS HAFTASI

Türk Polis Teşkilatının 173. yıldönümü dolayısıyla Alaçam ilçesinde kutlama programı düzenlendi. 

Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İlçe Emniyet Amiri Kenan Bıyık'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından program İlçe Emniyet Amirliğinde devam etti. 

Kaymakam Oğuz Alp Çağlar burada yaptığı konuşmada, "Türk milletinin can ve mal güvenliğini sağlamak adına büyük bir fedakarlık örneği sergileyen, karşısına çıkan tüm zorlu şartlara rağmen azim, kararlılık ve cesaretle mücadelesini ortaya koyan Polis Teşkilatımızın 173. kuruluş yılını kutluyorum"dedi. Program yapılan ikramlarla son buldu. 

Programa Belediye Başkan Yardımcısı Aşkın Cansız, İlçe Jandarma Kom. Vekili J. Kd. Bçvş Murat Demirel, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, emniyet mensupları ve mahalle muhtarları katıldı. 

SIRADAKİ HABER
}