Haberlerİzmir HaberleriBayraklı Belediye Tiyatrosu yeni oyunla sahnede

Bayraklı Belediye Tiyatrosu yeni oyunla sahnede - İzmir Haberleri

Bayraklı Belediyesi Tiyatrosu Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı 'Kadınlık bizde kalsın' adlı oyun ile seyirci karşısına çıktı. Bugüne kadar binlerce kez sergilenen oyuna Bayraklılı sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Bayraklı Belediye Tiyatrosu yeni oyunla sahnede

Bayraklı Belediyesi tarafından kısa süre önce kurulan ve performanslarıyla beğeni kazanan belediye tiyatrosu Yılmaz Erdoğan'ın yazdığı 'Kadınlık bizde kalsın' oyununu sahneledi. Bu sezon 'Savaşa karşı kabare' ve 'Kuvayı Milliye Destanı' oyunlarının ardından Bayraklı Belediye Tiyatrosu'nun sergilediği 3. tiyatro eseri olan oyun, izleyenlerden tam not aldı. Oyunun ilk gösterimine Bayraklılı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Mayıs ayının ikinci haftasına kadar her Cumartesi saat 20.00'da seyirci ile buluşacak oyun, Bayraklı Belediyesi Osmangazi Hizmet Binasında sahnelenecek. Adem ile Havva'dan günümüz Türkiyesine kadar kadın ile erkek arasındaki haksız rekabeti, ezen ezilen ilişkisini anlatan oyunun yönetmenliğini Kerem Yalçın üstlenirken, yardımcılığını ise Aslı Yalçın yapıyor.
Herkesi tiyatro gösterilerini izlemeye davet eden yönetmen Kerem Yalçın, 'Oyunumuzda insanlığın başlangıcından itibaren süre gelen kadın-erkek arasındaki mücadeleye ironik bir pencereden bakarak, bu süreci seyircilerimize sunuyoruz. Eğlenceli ve bir o kadar da düşündürücü oyunumuza herkesi bekliyoruz. Tiyatro hayattır; hayatı kaçırmayın' dedi.

Girişler ücretsiz
Oyuncu kadrosunu Berkan Kısabacak, Ayşe Gencer Ergün, Mert Bulut, Eylül Yücel, Yasin Sağkal, Kurtuluş Akın, Özlem Vatan Ergun, Aslı Kökpınar, Feyza Sönmez, Oğuzhan
Danyıldız, Oğuz Sabancı, Emine Gül Sülüner, Hilal Vitaş ve Gülcan Uyanık'ın oluşturduğu oyunun girişleri ücretsiz olacak. Gösterinin davetiyeleri Bayraklı Belediyesi Osmangazi Hizmet Binasından temin edilebilecek.

SIRADAKİ HABER
}