HaberlerSamsun HaberleriCHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Büyükşehir'in borcu ortaya çıktı'

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Büyükşehir'in borcu ortaya çıktı' - Samsun Haberleri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin borç batağında olduğunu defalarca gündeme getirdiklerini ve borcun nisan ayı meclis toplantısında bir kez daha ortaya çıktığını savundu.

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Büyükşehir'in borcu ortaya çıktı'

Samsun Haber | CHPSamsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin denetim ve faaliyet raporu hakkında konuştu. Büyükşehir Belediyesi’nin nisan ayı ilk toplantısının gerçekleştirildiğini, faaliyet ve denetleme raporunun görüşüldüğü toplantıda, Büyükşehir Belediyesi’nin büyük bir borç batağında olduğunun bir kez daha gözler önüne serildiğini savundu.

BORCU SAMSUNLULAR ÖDEYECEK

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin, 1,4 milyar TL, borçlu olduğunun ortaya çıktığını iddia eden CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, “Bu kadar borç, normal mi değil mi? Türkiye’de tek Büyükşehir Belediyesi biz olmadığımıza göre, diğerleriyle mukayese yaptığımızda acı tablo da ortaya çıkıyor. İyi belediyecilik, çok borçlanarak çok hizmet yapmak değil. Samsun, bu kötü yönetim sayesinde borç batağında. Kendileri bırakıp gidecekler ama biz Samsunlular olarak bu borçları ödemeye devam edeceğiz.Samsun Büyükşehir Belediyesi, borçlanma rekoru kırmış ve 81 ilin arasında ilk 5’e girmiş. Bu tablo, Samsun’un iyi yönetilmediğini gösteriyor ki, faaliyet ve denetleme raporu ile de bu gerçek ortaya çıktı” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}