HaberlerMuş HaberleriMuş'ta 'Eski Vatan Gönül Coğrafyamız' söyleşisi

Muş'ta 'Eski Vatan Gönül Coğrafyamız' söyleşisi - Muş Haberleri

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Muş İl Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik 'Eski Vatan Gönül Coğrafyamız' söyleşisi düzenlendi.

Muş'ta 'Eski Vatan Gönül Coğrafyamız' söyleşisi

MŞÜ Sabahattin Zaim Konferans Salonunda düzenlenen programa Muş Vali Yardımcısı Abldulkadir Okay, Araştırmacı Yazar Yavuz Bahadıroğlu, KYK Muş İl Müdürü Emrullah Güler, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer, KYK personelleri ve öğrenciler katıldı. Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren KYK Muş İl Müdürü Emrullah Güler, Kredi ve Yurtlar Kurumunun artık sadece barınma, burs ve kredi hizmeti sunmadığını, aynı zamanda; eğitsel, kültürel, sportif ve birçok faaliyet yürütmekte olduğunu söyledi. Bu tür faaliyetlerin öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sunduğunu ifade eden Güler, 'Bu tür faaliyetlerimiz, biz inanıyoruz ki gelişecek, sayıca artacak. Hem nitelik, hem de beceri bakımından sizlere her türlü imkanı sunmak için bizler samimiyetle söylüyoruz ki; gece gündüz, 7/24 esası çalışmaya hazırız ve çalışacağız. Yeter ki sizler gelecekte bir nebze de olsa eğitiminiz anlamında ya da sosyal hayatınızda, aile hayatınızda katkıda bulunmuşsak bunlar bizim için şeref olacaktır' dedi.
Daha sonra kürsüye çıkan Araştırmacı Yazar Yavuz Bahadıroğlu ise, öğrencilere keyifli bir sunum gerçekleştirerek, 'Siz öyle insanlarsınız ki 15 Temmuz gecesi ezanla ve selayla bombardıman uçaklarını indirdiniz, yüreğinizle tankları durdurdunuz, şemsiyenizle makineli tüfekli teröristleri korkuttunuz. Ömer, Arap'tır dedim ya. Selahattin Eyyubi Kürt'tür, Yavuz Sultan Selim Türk'tür. Hiçbirinin ırkını vurgulamaması sadece İslam'ın kıblesine yönelik birbirini takip etmeleri ne kadar ilginçtir. Bizim için nerede kurtuluş olduğunu da gösterir belki. Bizim imanda birliğe ihtiyacımız var' ifadelerini kullandı.

Muş’ta "Eski Vatan Gönül Coğrafyamız" söyleşisi

SIRADAKİ HABER
}