HaberlerEskişehir HaberleriTepebaşı'nın çocukları sağlıkla gülümsüyor

Tepebaşı'nın çocukları sağlıkla gülümsüyor - Eskişehir Haberleri

Koruyucu hekimlik çalışmalarının en başarılı örneklerinden biri olan 'Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi' Eskişehirli çocukların sağlıklı bir ağız yapısı ile yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Tepebaşı'nın çocukları sağlıkla gülümsüyor

Ücretsiz olarak faaliyet gösteren Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Tepebaşı Belediyesi'nin halk sağlığı konusunda gösterdiği en önemli çalışmalardan biri olarak dikkat çekiyor. 2013 yılında Şirintepe Mahallesi'nde hizmete giren merkezde bugüne kadar 13 bin 84 öğrenci sağlık taramasından geçirildi. Bu süreçte acilden gelerek tedavisi yapılan hasta sayısı 30 bin 130 olurken florlama yapılan öğrenci sayısı ise 12 bin 120'ye ulaştı. Türkiye'de dördüncü Eskişehir'de ilk olan merkez kısa sürede gerçekleştirdiği çalışmalar ile sadece Tepebaşı'nın değil Eskişehir'in de örnek gösterildiği bir merkez haline geldi. Muayeneye gelen çocuklar tamamen kendileri için tasarlanmış merkezde çizgi filmler izliyor, eğitimlere katılıyor bir yandan da hayatları boyunca kullanacakları sağlıklı dişlere kavuşuyorlar. Tepebaşı Belediyesi Şirintepe Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, sadece ağız sağlığı ile ilgilenmeyip, 4-18 yaş grubu çocuklara ücretsiz psikolojik danışmanlık hizmeti de sunuyor.
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, yaptığı açıklamada, diş sağlığının erken yaşta kontrol altına alınması gerektiğini belirterek ülkenin önemli sağlık sorunlarından biri olan diş sağlığı problemini önemli olmaktan çıkartmak için çalıştıklarını belirtti. Başkan Ataç; 'Çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için koruyucu hekimlik çalışması olan Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ni yaşama geçirmiştik. Merkezimiz çarpıcı sonuçlara ulaşıyor. Çocuklarımız diş hekimi korkusu olmadan, gerekli durumlarda tedavileri yapılarak, sağlıklı gülüşlere kavuşuyorlar' ifadelerini kullandı.

Tepebaşı’nın çocukları sağlıkla gülümsüyor

SIRADAKİ HABER
}