HaberlerKonya HaberleriAkyürek: 'Meram Katlı Otopark Projesi Meram için tarihi bir hizmettir'

Akyürek: 'Meram Katlı Otopark Projesi Meram için tarihi bir hizmettir' - Konya Haberleri

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Meram'a kazandırılacak Meram Son Durak Yeraltı Katlı Otoparkının inşaatını yerinde inceledi.

Akyürek: 'Meram Katlı Otopark Projesi Meram için tarihi bir hizmettir'

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı süren Meram Son Durak Yeraltı Katlı Otoparkının inşaatını inceledi. Kazı ve inşa çalışmaları hakkında yüklenici firma ve belediye yöneticilerinden bilgi alan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 'Meram Son Durak'ta yaklaşık 1000 araçlık otopark elde edebilmek tarihi bir hizmettir. Burada çok büyük bir otopark çalışmasını yürütüyoruz. Eski Şükrü Doruk İlkokulu'nun alanını kamulaştırma ile büyüterek çok büyük bir otopark yapıyoruz. Burası önümüzdeki süreçte yapmayı planladığımız teleferik merkezi olarak da faaliyet gösterecek. Vatandaşlar araçlarını buraya bırakıp teleferiğe binerek Tavusbaba'ya ve Gümüştepe'ye çıkabilecek. Meram Son Durak'a gelenler, nizami bir otopark bulamıyorlardı. Burada nizami bir otoparkı sağlamış oluyoruz' dedi.

'Otoparkımız bu yıl hizmete girecek'
Katlı otopark inşaatının önemli bir aşamaya geldiğini dile getiren Başkan Tahir Akyürek, 'Taban, temel ve kazı çalışması, tamamlanma aşamasında. 3 katlı olarak faaliyete geçmiş olacak. Yer üstünde de bir miktar otopark ve depolama alanımız olacak. Büyükşehir Belediyemizin, meclisimizin ve Meram ilçemizin çok önem verdiği bu çalışmayı inşallah bu sene hep birlikte tamamlamak nasip olacak. Yapımcı firmaya, burada görev yapan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz' diye konuştu.

Akyürek: "Meram Katlı Otopark Projesi Meram için tarihi bir hizmettir"

SIRADAKİ HABER
}