Haberlerİzmir Haberleriİzmir'de Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümü kutlamaları

İzmir'de Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümü kutlamaları - İzmir Haberleri

İZMİR (İHA) – Yurt genelinde olduğu gibi, İzmir'in Bergama ve Foça ilçelerinde de Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

İzmir'de Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümü kutlamaları

Foça Cumhuriyet Meydanında yapılan törene Foça Kaymakamı Ali Çetin, Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Öztürk, Foça Jandarma Komando Okul Komutanı Tuğgeneral Semih Okyar, Foça İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Sertan Koç, Foça İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun, sivil ve askeri erkan, Belediye Meclis Üyeleri, Emniyet Müdürlüğü personeli, muhtarlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların yanı sıra Foça'da eğitim veren bir anaokulunun öğrencileri de ellerinde pankartlarla katıldı.
Foça İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun'un Atatürk Anıtına çelenk sunumundan sonra törenler saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Foça İlçe Emniyet Müdürü Gülcan Coşkun'un günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından okullar arasında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmalarda birinci olan şiir ve kompozisyonun okunmasının ardından Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. Yıldönümü onuruna verilen kokteylin ardından törenler sona erdi.
Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, Polis Haftası dolayısıyla yayınladığı mesajda, 'Günün her saatinde halkın güven ve huzurunu sağlamak için büyük fedakarlıklarla çalışan Polis Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Tüm emniyet mensuplarına görevlerinde başarılar diler, görevini yapma uğrunda can veren kahraman şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyorum' ifadelerine yer verdi.

Bergama'da şehitler için hayır
Bergama'daki törenler ise Kaymakamlık önünde yer alan alanda düzenlendi. Törene; Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Bergama Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kahyaoğlu, Bergama Cumhuriyet Başsavcısı Bilgehan Yücel, Bergama İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Avcı, Bergama İlçe Emniyet Müdürü Osman Şahin, siyasi parti ve STK temsilcileri, daire amirleri ile vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, 'Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması için en son 15 Temmuz'da örneğini gördüğümüz ve bizlerin güven içerisinde yaşamımızı sürdürebilmemiz için gece gündüz fedakarca görev yapan Türk Polis Teşkilatı'nın 173. yılı kutlu olsun. Polis Teşkilatımız halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sürdürülmesinde devletimizin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğüne hedef alan tehditlere karşı mücadelede büyük gayret göstermekte ve bu görevini yerine getirirken tüm sağduyulu halkımızın katkı ve desteğini almaktadır' dedi.
Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan'ın konuşmasının ardından Bergama İlçe Emniyet Müdürü Osman Şahin, Atatürk Anıtına çelenk sundu. 173. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Bergama İlçe Emniyet Müdürlüğü şehitlerimiz anısına pilav ve ayran dağıtırken, etkinlik Bergama Kurşunlu Camiinde okunan mevlit ile sona erdi.

İzmir’de Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü kutlamaları

SIRADAKİ HABER
}