İzmir haber: Buca Sanat Kursları Şenliğiyle coşuyor

İzmir haber: Buca Belediyesi Sanat Kursları Şenliği sergi ve konserlerle başladı. Baleden gitara, kemandan kukla yapımına kadar onlarda branşta düzenlenen kurslarda eğitim gören yüzlerce çocuk aylar süren çalışmalarını şenlik ortamında sergiledi.

Buca Sanat Kursları Şenliğiyle coşuyor

Buca Belediyesi'nin 4 ayrı merkezde çocuk ve yetişkinlere yönelik 12 ayrı branşta düzenlediği ücretsiz sanat kurslarında eğitim alan yüzlerce kursiyer aylar süren eğitim ve becerilerini Buca Belediyesi Sanat Kursları Şenliğinde ortaya koydu. Yüzlerce kursiyer çocuk ve ailelerinin katıldığı şenlik adeta bayram havasında başladı.
Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezinde düzenlenen şenliğin açılışı kukla ve resim kursu kursiyerlerinin sergisiyle yapıldı. 7 ay süren eğitimlerinde kazandıkları beceri ve deneyimlerini el emeği göz nuru muhteşem eserlerine yansıtan minik Bucalılar ilk sergilerini açmanın heyecanını yaşadı. Umutlarını tuvallerine, hayallerindeki masal kahramanlarını da kuklalarına yansıtan çocuklar coşku ve gururla eserlerini sergiledi.

Minik bedenler sahnede devleşti
Buca Belediyesi Sanat Kursları Şenliğinde çocuk bale, çocuk keman ve gitar kursiyerleri de muhteşem performanslar ortaya koydu. Bale kursiyerleri minicik bedenleri ve tütüleriyle renklendirdikleri sahnede adeta devleşti, ailelerinin ve öğretmenlerinin göğsünü kabarttı. Minik Bucalıların hep bir ağızdan söylediği sevgi ve barış şarkıları Buca semalarından yükseldi.
Çocuk gitar ve çocuk keman kursiyeri yüzlerce çocukta çaldıkları eserlerle şenliğe gelen davetlilerin kulaklarının pasını sildi. Birbirinden zorlu eserleri büyük bir ustalıkla çalan minik kursiyerler Buca'nın sanat geleceğinin çok parlak olduğunu açıkça ortaya koydu.

'Gurur duydum'
Buca Belediyesi Sanat Kursları Şenliğine katılarak kursiyer ve öğretmenlere teşekkür belgelerini gururla dağıtan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, çocuklarına sanata yönelten ailelere teşekkür etti. Başkan Piriştina, 'Göreve gelirken hep bir şeyin altını çizdik, daha yaşanabilir bir Buca, daha yaşanabilir bir ülke için çocuklarımızı kültürle, sanatla tanıştırmamız lazım dedik. Bu akşam ne kadar doğru bir iş yaptığımızı görüyorum. Bunda ailelerimizin de payı çok büyük, helal olsun size. Ülkeyi, geleceği düşünen kaygılanan insanlar çocuklarını sanattan koparmaz. Göreceksiniz onlar bu ülkenin sanatçıları olarak bizi Türkiye'de dünyada temsil edecekler. Bizlerde arkamıza yaslanıp onlarla gurur duyacağız. Ben onlarla gurur duyuyorum, siz de ne kadar duysanız azdır' sözleriyle çocukların oluşturduğu muhteşem tablo karşısında gururunu dile getirdi.
Buca Belediyesi Sanat Kursları Şenliği, bağlama, pop orkestrası, halk müziği, sanat müziği, sinema yönetmenlik gibi branşlarda eğitim alan yüzlerce kursiyerin yeteneklerini sergileyecekleri konser ve etkinliklerle 14 Nisan'a kadar devam edecek.

Buca Sanat Kursları Şenliğiyle coşuyorEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

4 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

5 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

6 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

7 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

8 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Ağır ceza geliyor

9 Ağır ceza geliyor

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar


SIRADAKİ HABER