İzmir haber: Kemalpaşa ve Çeşme'de 173. yıl kutlaması

İzmir haber: İZMİR (İHA) – Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde İzmir'in Kemalpaşa ve Çeşme ilçelerinde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.

Kemalpaşa ve Çeşme'de 173. yıl kutlaması

Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Coşkun, Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümü kapsamında kendisini ziyaret eden protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrencileri makamında misafir etti. 10 Nisan Polis Haftası dolayısıyla Kemalpaşa Kaymakamı Kemal Kızılkaya, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Aşağıkızılca İlkokulu öğrencileri, Kemalpaşa İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Coşkun'u makamında ziyaret ederek Polis Haftasını kutladı.
Minik öğrencilerin ziyaretinin kendisini ve arkadaşlarını çok mutlu ettiğini belirten Coşkun, 'Başta Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız olmak üzere minik yavrularımızın ziyaretleri bizleri mutlu etti. Kendilerine bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyoruz' dedi.

Çeşme'de minik polisten İstiklal Marşı
Emniyet Teşkilatı'nın kuruluşunun 173. yılı nedeniyle, Çeşme Cumhuriyet Meydanında resmi tören düzenlendi. Resmi törene, Garnizon Komutanı Binbaşı Derviş Akova, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, Çeşme İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, Çeşme İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Emin Yılmaz, Sahil Güvenlik Komutanı Kıdemli Üsteğmen Önder Bulut, Çeşme Alper Çizgenakat Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atıl Birol, Çeşme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Yardımcısı Cemil Derici, Çeşme Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hakkı Kocakara, siyasi parti temsilcileri, Çeşme Emniyet Teşkilatını Güçlendirme Derneği Başkanı Murat Erdoğan, ADD Çeşme Şubesi Başkanı Veysel Ayhan, Çeşme Kent Konseyi Mahalle ve Muhtarlar Meclisi Başkanı Rasim Özgül, polis memurları, emekli polisler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Çeşme İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev'in Atatürk Anıtına çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti. Törende konuşan Çeşme İlçe Emniyet Müdürü Gürcan Alev, Türk Emniyet Teşkilatı'nın 173 yıl önce, 10 Nisan 1845 tarihinde kurulduğunu hatırlatarak, 'Türk polisi, dünya ülkelerindeki polis teşkilatları arasında, her zaman en üst seviyede yer almıştır. Türk polisimizin, faili meçhul olayları çözmedeki başarısı, atış kabiliyeti, cesareti, her zaman birinci olmasını sağlamıştır. Bu, ölçülmüş, değerlendirilmiş ve dünyaca bilinen bir gerçektir' diye konuştu.
Konuşmanın ardından polis üniforması giyen bir ilkokul öğrencisi, İstiklal Marşı'nı şiir olarak okudu. Minik öğrenci, törene katılanlardan yoğun alkış aldı. Polis Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü törenleri, şehit polisler anısına Hacı Memiş Ağa Merkez Camisinde mevlit okunması ve lokma dağıtılması ile tamamlandı.

Kemalpaşa ve Çeşme’de 173. yıl kutlamasıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

2 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

4 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

5 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

6 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

7 Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

Samsun güzelleşiyor

8 Samsun güzelleşiyor

Şaşırmayın!..

9 Şaşırmayın!..

Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı

10 Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı


SIRADAKİ HABER