HaberlerHavza OSB'ye 50 milyon euroluk yatırım planı

Havza OSB'ye 50 milyon euroluk yatırım planı

Havza Organize Sanayi Bölgesinde (HOSB) 50 milyon euroluk yatırım yapma kararı alan firmanın yetkilileri, alanda incelemelerde bulundu.

Havza OSB'ye 50 milyon euroluk yatırım planı

HOSB'de yatırım yapmayı planlayan firmanın yetkilisi Uğur Çağlar, Havza Ticaret ve Sanayi Odası (HTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Acar ve fabrikayı kuracak Alman firmasının Türkiye yetkilisi ile alanda inceleme gerçekleştirdi.

Bir süre arazide çalışan heyet, daha sonra HTSO binasında görüş alışverişinde bulundu.

Çağlar, HOSB'de 35 milyon euroluk ana, 15 milyon euroluk da yan yatırım olmak üzere 50 milyon euroluk yatırım planladıklarını söyledi.

HAVZA OSB ÇOK AVANTAJLI KONUMDA

Havza OSB'nin içinden demir yolu geçmesi dolayısıyla kendilerine cazip geldiğine işaret eden Çağlar, "Gaz beton üzerine faaliyet gösteriyoruz. Bizim için nakliye çok önemli. İçinden geçen demir yolu hattı ve deniz yollarına yakınlığı ile Havza Organize Sanayi Bölgesi, çok avantajlı konumda. 25 Mayıs'ta temel atmamız isteniyor. Hazırlıklarımızı tamamlamaya çalışıyoruz." dedi.

250 KİŞİYE İŞ İMKANI

Fabrikayı kuracak Alman firmasının temsilcisi ve mühendisleri ile alanda inceleme yaptıklarını anlatan Çağlar, "Temeli attıktan sonra 17 ayda tesisimiz üretime başlayacak. İnşallah kuracağımız fabrikada 250 kadar işçi istihdam edeceğiz." diye konuştu.

İLÇEDE İSTİHDAH VE GÖÇ SORUNU KALMAYACAK

Acar ise sektöründe lider firmalarınHavza OSB'de yatırım yapmasının önemine dikkati çekerek, "İlçemize gelecek tüm yatırımcılara elimizden gelen destekte bulunacağız. Havza Organize Sanayi Bölgesi, demiryolu, denizyolu ve karayolu ile lojistik imkanları sanayiciler için önemli avantajlar sunmakta. Genişleme alanları ile Karadeniz'in en büyük Organize Sanayi Bölgesi olan Havza OSB'de yatırımlar başladıkça ilçede istihdam ve göç sorunu kalmayacak." ifadelerini kullandı.havza osb havza  


SIRADAKİ HABER
}