HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da Kazalar yüzde 60 azaldı

Samsun'da Kazalar yüzde 60 azaldı - Samsun Haberleri

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği Samsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, Samsun'da meydana gelen trafik kazalarında yüzde 60 oranında azalma olduğunu belirtti

Samsun'da Kazalar yüzde 60 azaldı

Türkiye Trafik Kazalarını Önleme DerneğiSamsun Şube Başkanı Dursun Kavuran, 2017 yılındaSamsun’da meydana gelen kaza istatistikleri hakkında bilgi verdi. 2016 yılına göre 2017 yılında trafik kazalarında yüzde 60 oranında düşüş yaşandığını dile getiren Başkan Kavuran, bunun çok sevindirici olduğunu belirterek, sürücülerin her zaman kurallara uyması gerektiğini vurguladı.

BÖLGE SINIRLARINDA İSE ARTIŞ VAR

Türkiye’de her yıl 10 bin kişinin trafik kazalarından dolayı hayatını kaybettiğini ifade eden Başkan Kavuran, 100 binlerce kişinin de yaralandığını, sakat kaldığını dile getirdi. Samsun’da 2016 yılına göre 2017 yılında trafik kazalarında büyük bir düşüş yaşandığına dikkat çeken Kavuran, “İl merkezinde 2016 yılında meydana gelen 10 trafik kazasında, 11 vatandaşımız hayatını kaybetti. 2017 yılında ise 4 ölümlü trafik kazası yaşandı. Oranlara bakacak olursak ölüm oranı ve kaza sayısı yüzde 60, ölü sayısı ise yüzde 64 oranında düşüş kaydetti. Bölge trafik sınırları içerisinde ise maalesef ölü sayısında artış var. Bu kazalar da şehirlerarası yollardaki sürücü kusurlarından kaynaklanıyor. Sürücülerin mutlaka kurallara uyması, uykusuz, yorgun, alkollü araç kullanmaması, emniyet kemerini mutlaka takması, hız limitlerine uyması, hatalı sollama yapmaması, araç kullanırken cep telefonu kullanmaması, takip mesafesini koruması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Zeynep Irmak ÖCAL 

SIRADAKİ HABER
}