İstanbul haber: İhlas Koleji öğrencileri İKUMUN18'den ödülle döndü

İstanbul haber: Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileri Aysu Ölmez ve Muhammed Yasin Edemen Kültür Üniversitesi tarafından düzenlenen 'İKUMUN18' Model Birleşmiş Milletler Konferansı'nda 'Outstanding Delegate' ödülünü aldılar.

İhlas Koleji öğrencileri İKUMUN18'den ödülle döndü

Danışman öğretmenleri Ayşe Ölmez eşliğinde delege olarak katıldıkları İKUMUN18'de başarılı bir performans gösteren Ölmez ve Edemen, kendileri için belirlenen ülkelerin birer delegesi olarak güvenlik konseyi, ekonomik ve sosyal konsey, silahsızlanma komisyonu gibi çeşitli komitelerden seçtikleri birimde görev aldılar.
Birleşmiş Milletler toplantılarının içerik ve şekil olarak canlandırıldığı konferanslarda İhlas Koleji öğrencileri delegesi oldukları ülkeyi temsil ederek dünya meseleleri hakkında fikirlerini ortaya koydular.
'MUN Konferansları dünyanın pek çok otoritesi tarafından en itibarlı akademik aktivite olarak kabul edilmektedir.' diyen Özel Marmara Evleri İhlas Anadolu ve Fen Lisesi Okul Müdürü Hakkı Okur, diplomasi ve uluslararası ilişkiler kavramını yakından tecrübe eden öğrencilerinin gerçek dünya meselelerini İngilizce olarak tartıştıklarını söyledi. Okur bu konferanslarda öğrencilerin anlaşmazlık olan konularda uzlaşmaya varma, çözüm önerileri sunma ve liderlik edebilme gibi kariyer hayatında çok değerli ve gerekli yetenekleri kazandıklarını da sözlerine ekledi.
'Öğrencilerimiz üst düzey konferanslarda yer alabilecek yabancı dil eğitimine sahip'
İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bedri Yeltekin, yaptığı açıklamada okullarındaki yabancı dil eğitimine vurgu yaptı. İhlas Koleji öğrencilerinin yabancı dildeki başarılarının ulusal ve uluslararası yarışmalarda ve aktivitelerde kendisini gösterdiğini ifade eden Yeltekin, 'Bağımsız kuruluşlarca yapılan organizasyonlardaki öğrencilerimizin göstermiş oldukları performanslar yabancı dil öğretme konusundaki iddiamızı ortaya koyuyor. İKUMUN18'de İhlas Kolejini başarıyla temsil eden MUN kulübü öğrencilerimizi ve danışmanları Ayşe Ölmez hocamızı tebrik ederim' dedi.

İhlas Koleji öğrencileri İKUMUN18’den ödülle döndüEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

4 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

5 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

6 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Ağır ceza geliyor

7 Ağır ceza geliyor

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

8 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

9 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Kaybedersek canımız yanar

10 Kaybedersek canımız yanar


SIRADAKİ HABER