HaberlerSamsun HaberleriBilim insanları Canik'te buluşacak

Bilim insanları Canik'te buluşacak - Samsun Haberleri

Canik Belediyesi, 13-15 Nisan tarihleri arasında bilim insanlarını 'Hedefe Doğru İnsan' konulu 10. Uluslararası Canik Sempozyumu'nda buluşturacak

Bilim insanları Canik'te buluşacak

Geçtiğimiz hafta dünyanın farklı yerlerinden bilim insanlarının katılımıyla "Medeniyetler Merkezi ve Büyük Güçlerin Hedefi Ortadoğu" konulu 9. Uluslararası Canik Sempozyumu'nu başarıyla gerçekleştiren Canik Belediyesi, nisan ayında "3. Bin Yılda İnsan" başlığı altında düzenlenen uluslararası sempozyumlarının ikincisinin hazırlıklarını tamamladı. Canik Kültür Merkezi'nde 13-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 10. Uluslararası Canik Sempozyumu'nda "Hedefe Doğru İnsan" konusu masaya yatırılacak.

Samsunluları 13 Nisan Cuma günü başlayacak "Hedefe Doğru İnsan" konulu sempozyuma davet eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bu konuda tecrübeli bir belediye olarak, sempozyumların sonunda ortaya çıkan bildirileri kitaplaştırarak insanlığın hizmetine sunduk. Türkiye ve dünyanın pek çok kütüphanesinde Canik ismini görebilirsiniz. İnşallah bu ay düzenlemiş olduğumuz sempozyumlardan çıkacak bildirileri kitaplaştırarak, insanlığın ve dünyanın hizmetine sunacağız" diye konuştu.

Öte yandan, Canik Belediyesi tarafından ayrıca 20-22 Nisan tarihleri arasında ise "Şehir ve İnsan" konulu konferans ve paneller düzenlenecek.

SIRADAKİ HABER
}