Haberler70 yıldır sevdasının peşinde

70 yıldır sevdasının peşinde

Baruthanespor Başkanı Ali Öztürk, namıdiğer Kanca Ali, 70 yıldır amatör takımının peşinde ömrünü tüketti. Öztürk, şimdi de sevdasını ayakta tutabilmek için üzerinde '1 çay iç, 1 TL at' yazılı kumbara ile yardım topluyor.

70 yıldır sevdasının peşinde

ÇAY İÇEN 1 TL ATIYOR

Samsun amatörünün köklü takımlarından Baruthanespor'da diğer mahalli takımlarda olduğu gibi maddi imkansızlar yaşıyor. 70 yıldır amatör spor içerisinde olan takımını çok seven ve yıllardır başkanlık görevini üstlenen Kanca lakaplı Ali Öztürk'te kendi çabalarıyla kulübünü ayakta tutmaya çalışıyor. Öztürk, üzerine '1 çay iç, 1 TL at' yazılı yardım kumbarası ile takımına para topluyor. Bu kutuyu gören mahalle halkı ve Baruthanespor taraftarları da Öztürk'ün çağrısına duyarsız kalmayarak kumbaraya 1 çay karşılığında 1 TL atıyor.

ÖLSEM DE KAPANMAYACAK

Sosyal medya sayfası üzerinden takımına sahip çıkılması çağrısında da bulunan Başkan Ali Öztürk; "Askerden geldim ve 70 yıldır sevdam amatör sporun içerisindeyim. Siz bu kumbarayı şaka zannediyorsunuz ama gerçeklik payı çok fazla. O kumbara da 1 lira, 1 lira bayağı para birikiyor. Deplasmana giderken sporcularıma yemek verirken çok yararı oluyor. Çok sayıda mahalle kulüpleri kapandı ama Baruthanespor ben ölsem de kapanmayacak hepinizi seviyorum"notunu paylaştı.

SIRADAKİ HABER
}