HaberlerSamsunspor HaberleriSamsunspor'a iki koldan inceleme

Samsunspor'a iki koldan inceleme - Samsunspor Haberleri

Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin dışında Sulh ve Hukuk Mahkemesi tarafından da kulübün geçmiş yönetimleriyle ilgili araştırma başlayacağını belirterek, 'Biz istenilen tüm belgeleri mahkemeye sunduk' dedi

Samsunspor'a iki koldan inceleme

EKİP KARABÜK'TE

Samsunspor Kayyum Başkanı Ahmet Güral Karayılmaz, kulübün geçmiş dönemlerinin iki koldan birden inceleneceğini açıkladı. Aynı zamanda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olan Ahmet Güral Karayılmaz, "İçişleri Bakanlığı'nın yoğun bur çalışma takvimi var. FETÖ olaylarından sonra kurum içerisindeki birçok müfettişin de görevine son verilmiş. Kısıtlı bir kadro ile yoğun çalışıyorlar. Samsunspor için gönderecekleri heyet şu anda Karabük'te incelemelerde bulunuyor. Oradaki işleri biter bitmez Samsun'a gelerek çalışmalara başlayacaklar" diye konuştu.

BELGELER MAHKEMEDE

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz, "Kayyum heyeti olarak bizleri göreve Sulh ve Hukuk Mahkemesi getirdi. Bizimde onlara karşı sorumluluklarımız var. İlk olarak yoğun çalışmalarımızla kulübümüzün kalem kalem borçlarını çıkarttık. Ardından ise Sulh ve Hukuk Mahkemesi'nin istediği tüm belgeleri hazırladık. Bugün yarın bu belgeleri mahkemeye sunacağız ve mahkeme Samsunspor'un geçmiş yönetimleriyle ilgili incelemelerde bulunacak. Kim dönemine ait Samsunspor'un gelirlerini kötü amaçla kullanmışsa, kim devlete borcunu ödememişse bunlar incelemenin ardından tek tek açığa çıkacak" dedi.

SIRADAKİ HABER
}