HaberlerTerme HaberleriTerme, eğitimde çağ atladı

Terme, eğitimde çağ atladı - Terme Haberleri

Samsun'un Terme İlçesi'nde son 4 yılda hayırseverler ve belediyenin destekleriyle 11 yeni okul hizmete girerken, tekli eğitime geçen ilk ve tek ilçe oldu

Terme, eğitimde çağ atladı

Terme, tarihinin en büyük eğitim yatırımlarını gerçekleştiriyor. Terme İlçesi’nde son 4 yılda hayırseverler ve Terme Belediyesi’nin de katkılarıyla 11 yeni okul hizmete girdi. Eğitim kalitesinin her geçen gün daha da arttığı Terme, Samsun’da tekli eğitime geçen ilk ve tek ilçe oldu. Yapılan yeni okullar ile birlikte modern eğitim alanlarına kavuşan ilçede yaklaşık 15 bin öğrenci eğitim görüyor. 534 derslik sayısına ulaşan ilçede derslik başına ortalama 27 öğrenci eğitim alıyor.

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, eğitimin önemine vurgu yaparak, eğitimin öncelikleri olduğunu söyledi. Kul, “Geleceğimiz olan çocuklarımızı ülkemize faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi çok önemsiyoruz. Bunun da temeli eğitimden geçiyor. Çocuklarımızın daha iyi ortamlarda eğitim görmesi için büyük bir çaba harcıyoruz. Bu noktada gerek hayırseverlerimiz gerekse belediyemiz tarafından ilçemize 11 yeni okul kazandırıldı. Yapılan bu yatırımlar çok ciddi yatırımlar. Hali hazırda yeni okullarımız için yeni projeler de hazırlanıyor. Bu projeleri de tamamladığımızda ilçemiz Samsun’un en gözde eğitim merkezlerinden biri haline dönüşecek. Yapılan yeni eğitim yatırımları ilçemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

GÜÇLÜ ADIMLARA DEVAM

Eğitime desteklerin süreceğini anlatan Başkan Kul, “Eğitim ve kültürel alanında yaşanan bu gelişim ve değişimle eğitimdeki başarı ve kalitemiz arttı. Bu oldukça sevindirici bir durum. Biz bundan sonra da Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak çalışmaya devam edeceğiz. Bu konuda bizler de taşın altına elimizi değil gövdemizi koyarak üzerimize düşeni yapacağız. Geleceğimizin teminatı olan yeni neslin bu sayede en güzel noktalara gelmesinde biz de etkili olacağız. Şehrimizin geleceği için güçlü adımlar atmaya kararlıyız” ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}