HaberlerSihirli Dünya büyüledi

Sihirli Dünya büyüledi

Samsun Devlet Opera ve Balesi'nin 2017-2018 sanat sezonu içerisinde gerçekleştirdiği üçüncü çocuk eseri olan 'Sihirli Dünya' müzikali, izleyenleri adeta büyüledi

Sihirli Dünya büyüledi

Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin 2017-2018 sanat sezonu içerisinde gerçekleştirdiği üçüncü çocuk eseri olan “Sihirli Dünya” müzikali, 9-10 Nisan’da Aydın Gün Sahnesi’nde sahnelendi. Minikler için eğitim etkinliği özelliği taşıyan eserin rejisörlüğünü ise Haldun Özörten yaptı.

SEVİLEN ARYALAR

Bir çocuğun rüyaya dalması ile başlayan eser, miniklere klasik müzik sanatını eğlenceli bir şekilde anlatıyor. Dünyadaki sihrin aslında müziğin içinde olduğunu vurgulayan eserde, opera sanatçıları tarafından sevilen aryalar Türkçe seslendirirken, bale sanatçıları bale sanatını dans eşliğinde tanıtıyor. Orkestra sanatçıları da eserde sahne üstüne çıkarak enstrümanlarını miniklere tanıtıyor.

BİN ÖĞRENCİ İZLEDİ

Müzik düzenlemeleri Ahmet Kahyaoğlu’na, kostüm ve dekor tasarımı Kaan Güreşçi’ye, dekor ve kostüm realizesi Hakkı Kandır’a, koreografisi Hülya Şeren Nüfusçu’ya, ışık tasarımı da Oğuz Murat Yılmaz’a ait olan “Sihirli Dünya” adlı çocuk müzikalini 8 okuldan toplam bin öğrenci izledi.

SIRADAKİ HABER
}