HaberlerSamsun HaberleriAlmanya'dan 'Türk'ler geçti

Almanya'dan 'Türk'ler geçti - Samsun Haberleri

Samsun TOHM sporcularınında yer aldığı Ümit milli takımı Cadet European Cup'ta tarihi bir başarıya imza attı. Genel sıralamada birinci olan milliler erkeklerde 4 altın, 2 bronz madalya ve birde beşincilik elde etti

Almanya'dan 'Türk'ler geçti

37 ÜLKE GERİDE KALDI

Almanya’nın Berlin şehrinde yapılan Avrupa’nın bir numaralı ve Dünya’da en önemli turnuvası olarak nitelendirilen Cadet European Cup’ta Ümit milli takımı madalyalara adeta ambargo koydu. Samsun TOHM sporcularınında yer aldığı turnuvada millilerimiz, 37 ülkeyi geride bırakarak genel madalya sıralamasında da birinci olup, erkeklerde 4 altın, 2 bronz madalya ve birde beşincilik elde ederek tarihi bir başarıya imza attı. Turnuvada Emirhan Karahan, Salih Yıldız, Ahmet Burak Çuhadar, Fatih Enes ve Ömer Kemal Aydın birinci olurken Fatih Enes Acet ve Muhammet Ali Demirel üçüncü, Soner Kumtaş ise beşincilik elde etti.

BÜYÜK GURUR

Ümit milli takım ve Samsun TOHM Teknik Direktörü Sebahattin Zayimoğlu, "Öncelikle böyle bir başarıya erişilmesinde büyük emekleri olan antrenörlerimiz Furkan Othan, Erkut Şahin, Erdal Doğan ve Dilgam Aliyev’e çok teşekkür ediyorum. Almanya’da, böylesine tarihi bir başarıyı yakalayarak şanlı bayrağımızı gönlere çektirmeleri, bize son yıllarda duyduğumuz en büyük mutlulukları yaşatmış ve göğsümüzü kabartmıştır"dedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ahmet Güral Karayılmaz'da, "Samsun TOHM son yıllarda bizim ve Türk Judosu’ nun gururu olmuştur. Olimpiyata giden yolda başarılar diliyorum"dedi.

SIRADAKİ HABER
}